• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1586-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات ملی بتن در تبریز

شانزدهمین دوره مسابقات ملی بتن ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، "ایرج شهین باهر "، شهردار کلانشهر تبریز در آیین افتتاح این مسابقه گفت: متاسفانه با وجود تکنولوژی‌های نوین در علم عمران، سیستم‌های سازه‌ای شامل پل‌ها و دیگر ابنیه در شهرهای کشور با تکنولوژی 30 سال قبل اجرا و موجب خسارت‌های بعدی زیادی می‌شود.

وی افزود: در ژاپن از 25 سال پیش از جداگرهای لرزه‌ای در ساختمان‌ها استفاده می‌شود، در حالی که یک ساختمان نیز به این شیوه در تبریز ساخته نشده است و شهرداری به دنبال آن است که با حمایت از تکنولوژی‌های جدید موجب پیشرفت و آبادانی و کاهش هزینه‌ها و خسارت‌ها در شهر لرزه خیز تبریز شود.

مدیر برگزای مسابقات ملی بتن نیز در ادامه گفت: در این دوره از مسابقات، 303 دانشجو از 98 تیم در چهار رشته سازه محافظ تخم مرغ EPD، بتن پرمقاومت، تیر سبک خمشی و بتن سبک به رقابت با یکدیگر پرداختند.

یوسف زندی در ادامه با بیان این که بتن برزگترین فرآورده مورد نیاز عمران است، افزود: در دنیا بیش از 300 نوع بتن تولید می‌شود، در حالی که در کشور ما تنها 12 نوع بتن تولید می‌شود و باید با حمایت از پژوهشگران در بخش‌هایی مانند نانو بتن، بتن خود تراکم، بتن پیش تنیده و بتن پس تنیده شاهد تحولات چشمگیر عملی باشیم.

"تدین"، رئیس هیئت مدیره انجمن بتن ایران (ICI) نیز هدف از برگزاری این مسابقه را ارتقا دانش تکنولوژی بتن در بین دانش جویان بیان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: