• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-885-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

رییس جمهور ایران به پشتوانه اقتدار ملی، قاطعانه سخنرانی کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: رییس جمهور ایران به پشتوانه اقتدار ملی در مجمع سازمان  ملل قاطعانه سخنرانی کرد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام محمد علی آل هاشم در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس بسیج جامعه پزشکی سپاه عاشورا با بیان این مطلب اظهار کرد: ارزیابی ناظران و کارشناسان نشان می‌دهد که سخنرانی رییس جمهور ایران به پشتوانه اقتدار ملی مطرح شد و نسبت به سخنرانی‌های پیشین، منطقی‌تر، سنجیده‌تر و متناسب با موقعیت بود و رییس جمهور از ظرفیت وحدت ملی به عنوان محرکی برای سخنرانی خود استفاده کرد و از واژگانی بهره گرفت که برای عرف بین‌المللی و طرف‌های غیرایرانی سهل‌الفهم بود.

وی افزود: رییس جمهور در نطق ۱۵ دقیقه‌ای، با ارایه تصویری شفاف و مشروع از چهره مستحکم، منطقی، قاطع و استوار از ایران و محکوم کردن طرف آمریکایی توانست برنده قطعی این مجادله باشد، اما ای کاش بتواند در پاشیدن بذر آرامش در میان مردم به ویژه قشر محروم جامعه نیز موفق باشد و اقداماتی را برای تغییر نظام اقتصادی داخلی انجام دهد تا دیگر شاهد یاوه‌گویی‌های افرادی مثل ترامپ نباشیم.

وی با اشاره به سخنان سخیف رییس جمهور آمریکا، عنوان کرد: از نکات برجسته‌ای که در مجمع عمومی و حین سخنرانی ترامپ اتفاق افتاد، واکنش حضار به سخنرانی او بود و این موضوع سروصدای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد و سخنان ترامپ، سرزنش‌های بسیاری را به دنبال داشت و خود او هم از این موضوع تعجب و به صورت حقارت آمیزی عبور کرد. 

آل هاشم افزود: رفتار ترامپ زمینه‌ای را فراهم کرد تا برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل، تمامی سران شرکت کننده با صدای بلند به او خندیدند.

وی در ادامه گفت: دفاع مقدس مظهر معنویت، آرمان خواهی، تدبیر و حکمت ملت ایران بوده و امروز به برکت خون‌ پاک شهدای آن دوران و همچنین به پشتوانه اقتدار ملی، رئیس جمهور کشورمان در سازمان ملل متحد تصویری مصمم و استوار از ایران اسلامی را به رخ دنیا می‌کشد.

وی با بیان این که برکات انقلاب اسلامی را در عرصه‌های مختلف می‌بینیم، اضافه کرد: دشمن جنگ تحمیلی را برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخته بود و اما همین جنگ تحمیلی باعث شعله‌ور شدن نیرو و روحیه‌ی انقلابی در داخل و خارج کشور شد، هر چند این جنگ زیان‌های برای کشور داشت و تعداد فراوانی از مردم ما جان خود را از دست دادند، اما یکی از برکات این جنگ این بود که ما توانستیم روی پای خودمان بایستیم و علت مخالفت امروز دشمنانمان با ما، صدور فرهنگ دفاع مقدس به کشورها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: