• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-4385-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

فرمانده مرکز آموزش 03 شهید برخورداری عجب شیر:

حضور موفق در عرصه‎های داخلی و جهانی، نیازمند نگاهی با رویکرد دفاع مقدس است

فرمانده مرکز آموزش 03 شهید برخورداری عجب شیر گفت: حضور موفق در عرصه‎های داخلی و جهانی، نیازمند نگاهی با رویکرد دفاع مقدس است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سرهنگ علی مهدوی در مراسم رژه نیروهای مسلح در پادگان عجبشیر به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس نماد استقلال و سمبل پیروزی بوده و از ویژه‎ترین عرصه‎های رقابت جهانی به شمار می‎آید، دفاع مقدس اسلام را احیا کرد، اسلامی که همواره در دوره‎های مختلف مورد بی‎مهری ظلمت پیشگان قرار گرفته بود و کفر و ضلالت به جای حق، حکمرانی می‎کرد. 
  
وی تصریح کرد: رزمندگان اسلام با توکل به خدا و توسل به اهل بیت (ع) راهی کارزاری شدند که بدون وجود لطف و هدایت الهی، نمی‎‌توانستند پیروز شوند و زمینه ساز این هدایت، تحمل راهی بود که آن‎ها را به خویشتن خویش هدایت کرد. 
  
وی با بیان این که وجدان‎های بیدار، جامعه را از آفت‎های مهلک نجات می‎دهد، عنوان کرد: مروری بر آمار هشت سال دفاع مقدس، گویای مطالب فراوانی است تا بدانیم حماسه‎ها چگونه شکل گرفتند، بیشترین فراوانی شهدای جنگ تحمیلی، 16 تا 25 ساله (حدود 155 هزار نفر) بودند که حدود 70 درصد از جمعیت شهدا را تشکیل می‎دهند. 
  
مهدوی تصریح کرد: دو میلیون و 500 هزار نفر از کارکنان غیور وظیفه در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند و 38 هزار شهید تقدیم وطن کردند، 85 هزار شهید بسیج، 33 هزار شهید دانش آموز و سه هزار و 100 نفر شهید دانشجو، سه هزار و 117 نفر شهید روحانی، جمعیت شهدای جنگ تحمیلی را تشکیل می‌دهند که آمار شهدای اقلیت‎های دینی نیز در این میان حائز اهمیت است. 

وی خاطرنشان کرد: رویکرد نشات گرفته از دفاع مقدس، ادامه خط سرخ شهادت، ایمان به توانمندی داخلی و جوانان غیور مملکت است، با اعتقاد به این رویکرد، می‎توان همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، خالق جلوه‎های زیبایی بود. رزمندگان اسلام با صداقت، شهامت و شجاعت تمام و با گذشتن از ظواهر دنیا، در مقابل طاغوت زمان ایستاده و به نور واقعی پیوستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: