• دوشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-8190-5
  • خبرنگار : 1185
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی:

مجتمع مس سونگون از دانشگاه‌ها و صاحبان ایده استفاده کند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت های زیادی را در زمینه ی صنایع معدنی در سطح جهان شاهد هستیم و به منظور بکارگیری آن در طرح های توسعه مجتمع مس سونگون ورزقان، باید دانشگاه ها و صاحبان ایده بکارگیری شوند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان در مجتمع مس سونگون، افزود: باید با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و همچنین با توسعه صنایع تبدیلی و افزایش ارزش محصول تولیدی مس، ضمن ایجاد اشتغال، در توسعه و رونق اقتصادی بیشتر منطقه و کشور تلاش کنیم. 
  
وی گفت: تلاش های زیادی برای پیگیری مسایل مربوط به طرح های توسعه مس سونگون را از جانب نماینده مردم ورزقان و خاروانا شاهد بودیم که جای تقدیر و تشکر دارد. 
  
وی اظهارکرد: ایجاد صنایع پایین دستی مس در این مجتمع می‌تواند نقش مهمی در شهرستان ورزقان ایفا کرده و پیشرفت و رونق اقتصادی را به صورت چندین برابر شتاب دهد . 
  
پزشکیان با بیان اینکه باید از سرمایه گذاران حمایت کامل شود، بیان  کرد: در جایی که سرمایه گذار حضور نداشته باشد اشتغالی هم وجود ندارد، و برای بهره مندی از طرح های سرمایه گذاری تا جایی که ممکن است باید سریعتر عمل کنیم تا فرصت ها از دست نروند. 
  
وی اظهارکرد:  اگر می‌خواهیم نسل های بعدی در این منطقه بمانند باید صد سال آینده را نیز در نظر بگیریم، لازم نیست  خاک بفروشیم بلکه با تکنولوژی و ایده های نو باید آن را به صنایع پایین دستی تبدیل کنیم. 
  
وی به کمبود پرسنل با تحصیلات عالیه در مجتمع مس سونگون اشاره کرد و گفت: ساختار و پرسنل نیروی انسانی موجود در مس سونگون باید تقویت شود،  چرا نخبه ها و ایده پردازان را دراینجا بکارنمی گیرید؟. 
  
 پزشکیان  گفت: تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مس سونگون می کنیم تا مشکلات موجود حل شوند،  زیرا هر قدر این شهرستان رونق پیدا کند، آذربایجان نیز توسعه پیدا می کند . 
  
وی اظهار کرد: مشارکت مردمی، روابط بین بخشی و تکنولوژی مناسب از اصول اساسی بوده و هرکس این مهارت ها را داشته باشد می‌تواند حتی کوه ها را نیز جابجا کند و اینکه ما بتوانیم مشارکت مردم را جلب کنیم، می‌توانیم هرکاری بکنیم . انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: