• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-17014-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیازمند اعتماد به مردم است

استاندار آذربایجان شرقی مدیریت آسیب‌های اجتماعی را نیازمند اعتماد به مردم دانست و گفت: دولت در این حوزه وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت دارد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در گردهمایی رؤسا و معاونان اجتماعی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان استان‌های شمال غرب کشور در تبریز، اظهار کرد: زمانی که در کشور درآمدهای نفتی به وفور وجود داشت، دولت تصور می‌کرد که همه کارها را خودش باید انجام دهد، اما امروز شرایط تغییر کرده است. 
  
وی افزود: آسیب‌های اجتماعی موضوعی است که باید با حضور خود مردم حل شود و دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند بدون حضور مردم کاری انجام دهند. 
  
وی با اشاره به این‌که بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق‌های زودهنگام، ناشی از نبود مهارت در افراد جامعه است، افزود: امسال با وجود اجرای پروژه‌های مختلف راه‌سازی، آمار تلفات حوادث جاده‌ای در شش استان کشور از جمله آذربایجان شرقی افزایش یافته است که این نشان می‌دهد اقدامات حاکمیتی چاره کار نیست. 
  
وی خاطرنشان کرد: مسائل اجتماعی حاوی نکات ریز و حساسی است که باید به مردم آموزش داده شود و تنها راه مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیز آموزش مهارت‌های مختلف زندگی است. 
  
استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: ما می‌توانیم حوزه سلامت را اجتماعی کنیم به شرط اینکه به مردم اعتماد کنیم و خود مردم به صحنه بیایند و دستگاه‌های دولتی به وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت بپردازند. 
  
خدابخش همچنین بازنگری در برخی رفتارهای اجتماعی و مدیریتی را ضروری دانست و گفت: برگزاری جلسات و همایش‌های چندساعته و سخنرانی‌های متعدد، نه‌تنها بازدهی مناسب را ندارد، بلکه موجب آسیب‌های روانی برای افراد نیز می‌شود؛ بنابراین دستگاه‌های دولتی باید مدیریت آسیب‌های اجتماعی را از خودشان شروع کنند. 
  
وی افزود: ما در استان اعلام کرده‌ایم که جلسات کاری نباید بیشتر از یک ساعت طول بکشد و همایش‌ها و مراسم‌های بی‌فایده‌ای مثل مراسم‌های تودیع و معارفه نیز جمع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: