• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-5986-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

رونمایی از یک دستگاه تجهیزات پزشکی تولید داخل برای انجام اعمال جراحی مفاصل

از یک دستگاه تجهیزات پزشکی تولید داخل برای انجام اعمال جراحی مفاصل رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا مسایلی - مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در اولین روز سفر خود به استان آذربایجان شرقی و با حضور در مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از دستگاه بلیدشیور آرتورسکوپی رونمایی کرد.

دستگاه بلیدشیور آرتورسکوپی Riton ۱۰-۸۰، اولین محصول ایرانی دارای استاندارد و تاییدیه IRC وزارت بهداشت است، این محصول در هفت مدل تیغه Radius-Full Radius-bur-Round cut-Aggressive-Aggressive pluse-Tomcat طراحی و برای اولین بار در ایران تولید شده و دارای کارایی بالا و استحکام مورد نیاز است.

گفتنی است، به جز کشورهای اروپایی و آمریکایی، این دستگاه در کشورهای همسایه به خصوص کشور چین، نمونه‌ای نداشته و عمده‌ترین تولیدکننده آن کشور آمریکا است.

این دستگاه از لحاظ کیفیت با نمونه‌های خارجی برابری می‌کند، اما قیمت آن با نمونه خارجی خود اختلاف بسیاری دارد و قیمت نمونه ایرانی این دستگاه ۳۸ میلیون تومان و قیمت نمونه خارجی بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان است. همچنین این دستگاه جهت تراشیدن و خارج کردن بافت‌های صدمه دیده داخل مفاصل کاربرد دارد.

بنابر اعلام وبدا، دستگاه بلیدشیور آرتورسکوپی Riton ۱۰-۸۰، ساخت ایران بوده و کیفیت بالایی دارد و به غیر از بازار داخلی، توان ارائه به بازارهای بین‌المللی را نیز دارد. تولید این وسیله در داخل ضمن اشتغال‌زایی برای قشر فارغ‌التحصیل و متخصص می‌تواند نیاز کشور را به واردات این محصول مرتفع سازد و تولید را از انحصار چند کشور خاص خارج کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: