• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-5087-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبیلغات اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد

ساماندهی بیش از 4000 هیات مذهبی استان در سامانه طوبی


مدیرکل تبیلغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که از مجموع پنج هزار و 800 هیات مذهبی استان بیش چهار هزار هیات مذهبی در سامانه طوبی ساماندهی شده‌اند و همچنین قریب به 500 هیات شاه‌حسین‌گویان نیز ساماندهی شده است. 
  
حجت‌الاسلام شهاب‌الدین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که هر دو مجموعه "هیئات مذهبی و هیئات شاه‌حسین‌گویان" ساماندهی شده اند و شورای هیات های مذهبی شهر تبریز، شورای هیات‌های مذهبی هر شهرستان و کانون مداحان هر شهرستان فعال است. 
  
وی در ادامه تاکید کرد: شورای هیات‌های مذهبی استان نیز برای پنجمین دوره فعال شده و مفتخریم که در این دوره دبیری هیات‌های مذهبی کشور به عهده رییس شورای هیات‌های مذهبی آذربایجان شرقی گذاشته شده است. 
  
وی با تاکید بر تلاش سازمان تبلیغات اسلامی در راستای ساماندهی هر چه بیشتر هیات‌های مذهبی و هیات‌های شاه‌حسین گویان است، افزود: این ساماندهی در عید غدیر نمود پیدا کرد و هیچ علم سیاهی تا عید غدیر برپا نشد؛ چرا که سال گذشته در این رابطه همایشی ترتیب داده و از هیات‌های عزاداری خواهش کردیم که حرمت عید غدیر به عنوان بزرگترین عید شیعیان نگه داشته شود. 
  
مدیرکل تبیلغات اسلامی استان با بیان این‌که جواب‌دهی کار فرهنگی، زمانبر است، افزود: تلاش ما در راستای مقابله با "برخی از خرافات و پیرایه‌های وارد شده به هیات‌های عزاداری و سرمایه‌گذاری هایی که از سوی دشمنان اعمال می‌شود" بوده و ما قدم به قدم با تشویق و خواهش و با همراهی شورای هیات شاه حسین گو در این رابطه فعالیت می‌کنیم تا هیات های مذهبی به تدریج سر و سامان یابند، البته این گفته دال بر بی سرو سامانی هیات‌های مذهبی در گذشته نبوده و سعی ما برای ساماندهی و نظم بیشتر هیات‌های مذهبی است. 
  
وی با بیان این‌که در رابطه با فرهنگ‌سازی گاهی به راه بندان، بنرها و چهره‌های ناموزون تذکر داده‌ایم، افزود: گاهی نیز به استفاده‌ی از اسباب و لوازمی که برازنده دستگاه امام حسین(ع) نبوده تذکر داده‌ایم و این تذکر در کنار خواهش و بصیرت‌افزایی انجام شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: