• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-4687-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی تبریز:

مشکلات جوامع نشات گرفته از طرز تفکر آن‌هاست


 رییس شورای اسلامی تبریز گفت: مشکلات جوامع نشات گرفته از رژیم‌های سیاسی آنها نیست بلکه از طرز تفکر آن‌هاست و در طول قرن‌ها، اندیشمندان بسیاری در این خصوص سخن گفته و نوشته اند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، شکور اکبرنژاد در اولین نشست مشترک روسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور اظهار کرد: توجه به فرهنگ و توسعه این حوزه زمینه ساز مبارزه با جهل است. 
  
وی گفت: برای تحول و توسعه لازم است اندیشه و باورهای ما تغییر کرده و یا اصلاح شود. 
  
اکبرنژاد با اشاره به سخن پیامبر اکرم(ص) گفت: رسول اکرم(ص) خطاب به علی(ع) فرمودند: «ای علی، تو به عقلانیت تقرب بجوی» که این سخن جایگاه تعقل را در اندیشه پیامبر (ص) به عنوان راهنمای جوامع اسلامی نشان می‌دهد. 
  
وی با بیان این‌که رفتار عقلانی زمینه‌ساز آغاز فرآیند بهتر شدن زندگی فردی و اجتماعی است، افزود: از سوی دیگر نیز نیازمند گسترش فرهنگ پرسشگری هستیم، چرا که انسان به میزانی که پرسشگری کرده و به موضوعات توجه دارد به خوشبختی می‌رسد. 
  
اکبرنژاد قبول تفاوت‌ها و محترم شمردن فرهنگ‌های مختلف برای تعالی انسان را گامی در جهت تعمیق تفکر دانست و افزود: نیازمند آموزش‌های کوتاه، عملی و مفید برای فضای جامعه امروز هستیم تا اصول زندگی کردن را بیاموزیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: