• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-4587-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

اصلاح و تقویت فرهنگ در راس امور قرار گیرد


نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی توجه به فرهنگ را زمینه ساز توسعه کشور و عامل تعالی بخش ملت‌ها دانست و گفت: فرهنگ اساس ملیت یک ملت و اساس استقلال کشور بوده و مبدا تمامی خوشبختی‌های یک سرزمین است، از این‌رو اصلاح و تقویت فرهنگ باید در راس امور قرار گیرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در اولین نشست مشترک روسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشوراز تلاش صورت گرفته توسط شورای شهر و شهردار تبریز برای برگزاری این نشست مشورت قدردانی کرد و افزود: تمرکز و بهره گیری از تجارب کشور برای حل مسائل راهکاری ارزشمند است. 
  
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ گفت: ایشان فرموده‌اند که مسئله اول در جمهوری اسلامی "مسئله فرهنگ" بوده و فرهنگ یک ملت است که آن‌را تعالی می دهد؛ از این‌رو رسیدگی همزمان به امور مادی و معنوی در نظام اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است . 
  
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه فرهنگ، مهندسی فرهنگی و احیای ارزشهای فرهنگی اقدامی بسیار مهم و ضروری است، افزود: سازمان‌ها و نهادهای مسئول در این امر در سطوح عمومی و اختصاصی در تعامل با کارکردهای ذاتی خود می توانند فضا را در مواجه و مقابله با جنگ نرم دشمنان تقویت کنند . 
  
گفتنی است، اولین نشست مشترک روسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور و و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها روزهای ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: