• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-3085-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

آغاز فعالیت رسمی "خانه احزاب آذربایجان‌شرقی"/اعضای شورای اجرایی انتخاب شدند

با تصویب اساسنامه‌ی "خانه احزاب آذربایجان‌شرقی" در جلسه مجمع عموی عادی نوبت اول توسط ۳۴ تشکل‌، این نهاد فعالیت رسمی خود را از امروز (شنبه) آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، در جلسه مجمع عمومی عادی نوبت اول خانه احزاب استان که با حضور ۳۴ تشکل برگزار شد، ابتدا اساسنامه‌ی این خانه به تصویب اعضا رسیده و سپس اعضای شورای اجرایی و همچنین بازرس(اصلی و علی‌البدل) خانه انتخاب شدند.

در انتخاب "بازرس خانه‌ احزاب استان" چهار نفر از اعضا کاندیدا شده بودند که پس از رای گیری، رضا عظیمی آذر(حزب اسلامی کار) به عنوان بازرس اصلی و یداله جعفری‌نژاد(حزب جامعه اسلامی کارگران) به عنوان بازرس علی‌البدل خانه احزاب استان انتخاب شدند.

شورای اجرایی خانه احزاب نیز متشکل از ۱۱ نفر است که ۱۰ نفر آن بصورت مساوی از دو طیف مختلف(ازهر طیف اصول‌گرا و اصلاح‌طلب پنج نفر) بصورت "انتخابات داخل طیفی" انتخاب و معرفی شدند.

از طیف اصلاح‌طلبان آقایان "جعفر تقوی‌فرد(حزب اتحاد ملت ایران اسلامی)، حسن پور عظیم(مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی)، اکرم خیرخواه(جمعیت زنان مسلمان نواندیش)، حمیدرضا ایل‌خانی(حزب مردم سالاری)، علی فرض‌علی‌زاده(انجمن اسلامی معلمان ایران)" به عنوان اعضای شورای اجرایی خانه احزاب استان انتخاب شدند.

از طیف اصول‌گرایان نیز آقایان "اصغر نعلبندی‌پور(جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی)، رحیم جهانی(حزب موتلفه‌ی اسلامی)، محمد ساعی(جمعیت حامیان انقلاب اسلامی)، جواد عباس‌علیزاده(جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی)، علی واعظی(کانون تربیت اسلامی) به عنوان اعضای شورای اجرایی خانه احزاب استان انتخاب شدند.

نفر یازدهم شورای اجرایی نیز توسط ۳۴ تشکل حاضر در جلسه به رای گذاشته شده و پس از رای‌گیری "سعید پورشریفی از سازمان عدالت و آزادی" با ۲۱ رای به عنوان عضو یازدهم شورای اجرایی خانه احزاب استان انتخاب شد.

در روزهای آتی نیز شورای اجرایی بصورت داخلی انتخابات برگزار کرده و طیفی را به عنوان "الف" و طیف دیگر را به عنوان "ب" انتخاب می‌کند، چرا که ریاست خانه احزاب سالانه بوده و یک سال برعهده طیف"الف" و سال بعد برعهده طیف"ب" خواهد بود.

در جلسه بعدی خانه، اعضای هیات رییسه‌ی خانه احزاب استان برای سال اول و دوم معرفی خواهند شد.

گفتنی است، اساسنامه خانه احزاب استان توسط "هیات تدوین(اصغر نعلبندی پور، جعفر تقوی و حسن پور عظیم)" که توسط تشکل‌های استان انتخاب شده بودند، تدوین شده و فرآیند تدوین اساسنامه نیز از مهر ماه سال ۹۵ تاکنون(به مدت دو سال) به طول انجامیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: