• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-2685-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

امام جمعه تبریز:

مذاکره با آمریکا توطئه‌ای شوم است/تعزیرات به دنبال آفتابه‌دزدها نباشد


امام جمعه تبریز با بیان این‌که مذاکره با آمریکا توطئه‌ای شوم است، اظهار کرد: مسئولان هوشیار انقلابی طراحان خائن داخلی این موضوع و دشمنان انقلاب را در رسیدن به اهدافشان ناکام می‌گذارند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سیدمحمد علی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان این‌که بی ثباتی اقتصاد کشور و به خطر افتادن معیشت آحاد مردم مشکوک به نظر می‌رسد، افزود: لازم است این موضوع مهم هر چه سریع‌تر ریشه‌یابی شود.

حجت‌الاسلام آل هاشم با بیان این‌که برخی افراد و محافل خاص از وقتی که رییس جمهور آمریکا موضوع مذاکره با ایران را مطرح کرده سعی در گره زدن تمام مشکلات کشور به مذاکره دارند، افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری هرگونه مذاکره با این کشور استکباری ممنوع است.

وی با بیان این‌که این روزها زمزمه‌‌های مذاکره با آمریکا بار دیگر با اهداف تعیین شده و برای بازی با افکار عمومی به گوش می‌رسد، یادآور شد: چنین القائات منفی از سوی هر کسی که باشد یقینا دلسوز مردم ایران نبوده و در مسیر دشمنان گام برمی‌دارد.

وی خاطرنشان کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران با هوشمندی که دارند حتی لحظه‌‌ای هم به مذاکره با آمریکا نمی‌اندیشند.

امام جمعه تبریز در ادامه با تاکید بر این‌که تعزیرات در مبارزه با محتکاران و گران‌فروشی به دنبال آفتابه‌دزدها نباشد، گفت: هر کارگاه کوچک و تجار معمولی بازار نیازمند انبار است. جلوی دانه درشت‌ها بایستید تا آرامش در جامعه حاکم شود.

وی با تاکید بر این‌که کلید حل مشکلات جامعه ما در دست جوانان ریسک‌پذیر و کارآمد است، خاطرنشان کرد: با اعتماد به جوانان که موتور محرک و پیشران ایران اسلامی هستند بر دشمنان غلبه کرده و از این شرایط با سربلندی عبور خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن محرم، این ماه فرصت طلایی برای بهره‌مندی از درس های مکتب عاشورا دانست و تاکید کرد: عزاداران حسینی، عزاداری‌های خود را "مسجدمحور" کنند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با تاکید بر این‌که بهتر است سوگواری‌های محرم از مساجد شروع شده و یا به مساجد ختم شود، گفت: دستجات حسینی در محلات نسبت به رعایت آرامش عمومی تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مادر ریشه و سرچشمه وجودی فرزند است، مطرح کرد: فرزند هر خانواده انعکاس واقعیت‌های روحی مادر بوده و به همین دلیل مادران بیشتر از پدران در تربیت اولاد نقش ایفا می‌کنند.

امام جمعه تبریز افزود: آثار وجودی مادر در جسم و روان بچه ظهور پیدا می‌کند و کودکان اکثر برنامه‌های وجودی خود را خواسته یا ناخواسته با طینت مادر تداوم می‌دهند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه دخترانی که اکنون ازدواج می‌کنند، مادران آینده جامعه هستند، بیان کرد: دختران پاکدامن باید توجه داشته باشند که با آداب و منش اجتماعی و خانوادگی، فرزندی صالح و شایسته را تحویل جامعه دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: