• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-4187-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر امری ضروری است


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم توجه به مسئله اقتصاد فرهنگ و هنر، گفت: ضروی است تا گام‌های مؤثری برای تحقق اهداف فرهنگی و اقتصادی، تولید ناخالص ملی در بخش فرهنگ و هنرو  ایجاد فرصت های شغلی در این حوزه برداریم و از این طریق مسیرهای توسعه هنر و پیشرفت هنرمندان را هموارتر سازیم. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد محمدپوردر نشست با اصحاب فرهنگ و هنر رسانه ای، اظهارکرد: مصمم هستیم تا با همکاری  و اجماع نظر عموم اهالی، فرهنگ و هنر اصولی را دنبال کرده و براساس آن، گفتمان فرهنگی و هنری را پیاده کنیم تا فرهنگ و هنر در سطح مطلوبی توسعه و ارتقا یابد . 
  
وی، با اشاره به این‌که فرهنگ و هنر مقوله‌ای تخصصی است، افزود: با توجه به این‌که موضوعات فرهنگی امری تخصصی است،‌ از این رو باید متخصصان این امر در این موضوع ورود کنند. 
  
محمدپور گفت: فرهنگ مجموعه‌ای از باورها، ‌ارزش‌ها، رفتارها و نمادهایی است که همواره در هر جامعه‌ای وجود داشته و به عبارتی یک جریان است که در صورت حرکت در مسیر صحیح، می تواند ملتی را عزتمند و توانمند سازد . 
  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که رعایت عدالت فرهنگی در تمام نقاط استان، رویکرد اساسی این اداره کل است تصریح کرد: فرهنگ، پدیده‌ای پویا و همواره در تحول و تکامل است و فرهیختگان و نخبگان جوامع در بالندگی آن نقش اساسی دارند و در این میان نقش هنرمندان به دلیل این‌که با احساسات و عواطف افراد سر و کار دارند، بارزتر است . 

محمدپور با تاکید بر  استعدادیابی و استفاده از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهرستان شبستر گفت: این خطّه از کشور، همواره صاحب مکتب و سبک در بسیاری از حوزه‌ها بوده و امیدواریم با همراهی و همکاری مردم، اصحاب رسانه و هنر هم‌چنان در تمام حوزه‌ها صاحب مکتب و سبک باشند . 
  
وی ضمن تاکید به رعایت اخلاق حرفه ای و حرکت به سوی ایجاد هم دلی و مهربانی بیشتر میان اصحاب فرهنگ و هنر، ادامه داد: باید سلیقه های شخصی را کنار بگذاریم و با هم افزایی و ایجاد فضای تعامل در مسیر رشد و بالندگی فرهنگ و هنر گام برداریم زیرا با اتحاد و یکدلی قطعا به نتایج بهتری می رسیم . 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: