• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-2185-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی:

منطق ایجاب می‌کند حرف معترضان را بشنویم


معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: منطق ایجاب می‌کند که حرف معترضان را در حوزه‌های مختلف بشنویم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رحیم شهرتی‌فر در جلسه شورای سیاست‌گذاری و راهبری چهلمین سال انقلاب اسلامی استان با تاکید بر برنامه‌ریزی منسجم برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اکثریت مردم ایران طرفدار نظام بوده و به راه و رسم انقلاب پایبند هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: اما باید بپذیریم که در شرایط فعلی قسمی جزو منتقدین از عملکرد دستگاه‌ها هستند و در این رابطه باید "انتقاد سازنده" را به سمت واجب دینی "امر به معروف و نهی از منکر" سوق دهیم.

وی با تاکید بر این‌که باید پاسخ‌های منطقی و قانع‌کننده به این نوع انتقادها ارائه دهیم، افزود: در درجه اول باید با صداقت و روشنگری اهتمام جدی برای آگاه‌سازی جامعه داشته باشیم.

شهرتی‌فر با بیان این‌که قسمی نیز اعتراض صنفی دارند، خاطرنشان کرد: باید "شنیدن اعتراض معترضان" را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهیم، چرا که هر اعتراض کننده‌ای با نظام و منافع ملی مشکل ندارد بلکه به خاطر موضوعی(صنفی، معیشتی و...) اعتراض دارد که باید در صورت منطقی بودن بدان رسیدگی کرده و حل کنیم.

وی با بیان این‌که قسم بعدی هم معاندین و ضدانقلابیونی هستند که مزد بگیر نظام سلطه بوده و با نظام دشمنی دارند، تاکید کرد: تکلیف ما در مقابل این گروه کاملا مشخص بوده و به اینان اجازه هیچگونه حرکت ضدانقلابی که منجر به سلب امنیت و آرامش جامعه شود نخواهیم داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با تاکید بر این‌که عملکردها و گزارش‌ها باید مطرح شود، خاطرنشان کرد: هر نظام به موازات فعالیت‌هایش پیشرفت‌هایی دارد اما باید تبیین شود که انقلاب اسلامی ایران با چه موانع و مشکلاتی بدین پیشرفت‌ها دست یافته است.

وی تاکید کرد: متاسفانه نسل جوان ما با تاریخ پیش از انقلاب نه تنها آشنایی کافی ندارند بلکه گاها از طریق فضای مجازی، رسانه‌های بیگانگان و... اطلاعات معکوس و نادرستی نیز به جوانان انتقال داده شده و می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: