• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-3687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

داور سی‌امین جشنواره‌ی استانی تئاتر آذربایجان شرقی:

تئاترهای مستقل به دنبال کیفیت باشند

داور سی‌امین جشنواره‌ی استانی تئاتر آذربایجان شرقی گفت: اگر تئاترهای مستقل کیفیت مناسبی داشته‌ باشند قطعا با استقبال و حمایت مردمی مواجه خواهند شد و امکان رشد را خودشان برای خود فراهم می‌کنند، پس باید با وسواس و تلاش زیاد و انتخاب متن، اجرا، بیان و صحنه‌ی خوب به دنبال کیفیت باشند. 

شیرین بینا در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه‌ی آذربایجان شرقی با قابل دفاع دانستن برخی آثار استانی بیان کرد: هدف از برگزاری جشنواره ایجاد رقابت و غربال شدن آثار به منظور برگزیده شدن بهترین آثار و امکان ارتقای سطح تئاتر استان‌هاست. 

وی افزود: تعدادی از آثار تئاتر شهرستان‌ها بسیار قابل قبول و حتی در مواردی از اجراهای پایتخت هم بهتر است و امیدواریم کار، تنها به پیدا کردن آثار قابل دفاع ختم نشود و برای بهره‌برداری از استعدادها از آنها حمایت به عمل آید. 

وی در پایان بیان کرد: مسئولان شهرستان‌ها در کنار اقدامات خودجوش اهالی تئاتر باید برای ایجاد زمینه‌‌ی مناسب ارائه‌ی آثار تلاش کنند تا فضایی مناسب برای دیده شدن اجراها فراهم آید. 

گفتنی است؛  آیین نواخته شدن زنگ آغاز سی‌امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی روز یکشنبه ۱۱ شهریورماه توسط مهدی لزیری و با حضور گروههای شرکت کننده در جشنواره، هنرمندان، پیشکسوتان و علاقمندان تئاتر استان نواخته شد و خانم شیرین بینا و آقایان سیروس همتی و اصغر نوری به عنوان داوران جشنواره سی و یکم، ۱۲ اثر راه یافته به این جشنواره را قضاوت خواهند کرد. 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: