• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1885-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد

حذف مراحل زاید اداری توسط برخی از دستگاه‌های استان

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌های استان برای ارایه خدمات بهتر به مراجعه‌کنندگان پنج مرحله زاید در سیستم اداری خود را حذف کرده‌اند، گفت: جلب رضایت مردم موجب استحکام نظام و رضایت‌مندی شهدا و توشه آخرت مسئولان می‌شود . 
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در آئین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان با تأکید بر حذف فرآیندهای زاید اداری برای جلب رضایت مردم و مراجعه‌کنندگان، اظهار کرد: بسیاری از ضوابط و دستورالعمل‌ها مربوط به دهه‌های گذشته بوده و امروز کارآیی خود را از دست داده‌اند .
 
وی بر لزوم کاهش فرآیندها و حرکت به سوی شفافیت و تکامل سامانه‌های اداری تاکید و بیان کرد: همه کارکنان باید آموزش‌های لازم برای کار با سامانه‌ها و شبکه‌های الکترونیک را برای خدمت‌رسانی بهتر به مراجعه‌کنندگان فرا بگیرند .
 
وی با ارایه مثال‌های مختلف از اشکالات برخی سامانه‌های اداری که منجر به بدبینی مردم و مراجعان شده است، یادآوری کرد: رویه‌های غلط این سامانه‌ها باید اصلاح شود و ارایه خدمات به مردم بر اساس خوش‌بینی و اعتماد باشد .
 
خدابخش با بیان اینکه سامانه‌ها برای سلامت و شفافیت سیستم اداری طراحی شده است، ادامه داد: باید در سامانه‌ها به نکات ریز و ظریف نیز توجه کرد و امکان اصلاح به نفع مراجعه‌کننده فراهم شود .
 
وی با اشاره به رشد سامانه‌ها و فناوری‌های پیشرفته و بهره‌گیری مردم از این فناوری‌ها در امور کاری و زندگی خود، افزود: با تسهیل برخی امور در سایه این فناوری‌ها و سامانه‌ها، حیات برخی سازمان‌ها در خطر بوده و در آینده این سازمان‌ها به همراه برخی شغل‌ها در جامعه حذف خواهد شد .
 
در این آئین، مدیران و دستگاه‌های منتخب استان که براساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی موفق به کسب بیشترین امتیاز در جشنواره شهید رجایی شده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند .
   

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: