• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-6184-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

همه نهادهای دولتی و خصوصی باید با شرایط اقتصادی کشور هماهنگ باشند

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت هماهنگی تمامی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور تاکید کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان با بیان این مطلب اظهار کرد: ما متعهد به تأمین نان و آرد موردنیاز مردم هستیم ازاین‌رو با توجه به کمبود گونی آرد، پتروشیمی‌ها موظف به تأمین مواد اولیه کارخانه‌های گونی‌بافی آرد هستند. 
  
وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام مراجع رسمی در حال حاضر 25 قلم کالا از طریق ارز 4200 تومانی تأمین می‌شود و ما باید در بخش عرضه و تقاضا به‌دقت این بخش را مورد رصد قرار دهیم تا شاهد احتکار این کالاها توسط واردکنندگان نباشیم، طی هفته گذشته تأمین دیگر کالاها با ارز بازار ثانوی آزاد اعلام‌ شده است و امیدواریم در این بخش دیگر مشکلی وجود نداشته باشد. 
  
وی در خصوص افزایش قیمت‌ها در برخی از کالاها گفت: در بخش کالاهای اساسی ما از قیمت‌های مصوب کشوری پیروی می‌کنیم و این ستاد در استان‌ها در خصوص قیمت‌گذاری اختیاراتی ندارد. 
  
استاندار آذربایجان شرقی برخورد جدی با متخلفان اقتصادی و به ویژه کسانی که اقدام به احتکار کالاهای اساسی می‌کنند را ضروری دانست و گفت: طی هفته گذشته شاهد بودیم که با پیگیری‌های جدی مراجع مربوطه چندین مورد از موارد احتکار و مشکوک به احتکار شناسایی و فرایند عمل به‌صورت گزارش‌های مکتوب و تصویری در رسانه‌های جمعی منتشر شد که این اقدام اثرات روانی بسیار خوبی در بین مردم داشت. 
  
وی خواستار همکاری گمرک در ترخیص مواد اولیه وارداتی شد و متذکر شد: امروز در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار داریم و در این وضعیت نباید به دنبال ماده و تبصره باشیم و در خصوص واردات مواد اولیه نیز این مواد باید در کم‎ترین زمان ممکن در اختیار تولیدکننده قرار گیرد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: