• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-16714-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور:

۹۸۷ کلاس خشتی و گلی در کشور وجود دارد

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اهمیت بررسی موضوع مدارس خشتی و گلی در کشور، گفت: حدود ۹۸۷ کلاس خشتی و گلی در کشور وجود دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها، این مدارس تا پایان سال تحصیلی پیش رو، تخریب و بازسازی و مدارس مناسبی جایگزین آن می‌شود. 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مهرالله رخشانی مهر در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این‌که مدارس خشتی و گلی مدرسه‌ای است که با خشت و گل ساخته می‌شود و هر لحظه امکان ریزش آن بر سر دانش آموزان وجود دارد، گفت: در اکثر نقاط کشور، مدارس خشتی نداریم بلکه مدارس سنگی وجود دارد و از این‌رو در این تعریف با همکاران اختلاف نظر داریم؛ چرا که برخی مدارس سنگی، کپری و کانکسی را هم جزو خشتی می‌پندارند. 

 وی با بیان این‌که برای رفع مشکل مدارس خشتی و گلی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است، بیان کرد:  اعتبار لازم برای بازسازی مدارس خشتی و گلی تامین و حدود ۱۰۰ درصد اعتبارات برای این اقدام تخصیص داده شده است. 

 رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بیان این‌که امسال با برنامه ریزی‌های انجام گرفته، پیش بینی شده بیش از هفت هزار کلاس تحویل وزارت آموزش و پرورش شود، اظهار کرد: این تعداد نسبت به کلاس‌های تحویل داده شده‌ی سال گذشته، ۴۰ درصد افزایش یافته است.
 
 وی توسعه خرید تجهیزات مدارس را جزو اولویت‌های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور اعلام کرد و گفت: تجهیز مدارس و فضاهای آموزش جزو الزامات آموزشی افراد است، امسال نسبت به سال گذشته، تجهیزات بیشتری را در مدارس خواهیم داشت تا معلمان و دانش آموزان با خیال راحت در کلاس‌ها حضور یابند. 

رخشانی مهر بیان کرد: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور برای مهرسال جدید برنامه‌های خوبی تبیین کرده است. 

 وی با بیان این‌که ساخت مدارس با معماری سنتی و اسلامی جزو برنامه‌های سازمان نوسازی مدارس کشور است، گفت: مدارس به سمت رویکرد نوین ولی با معماری ایرانی، اسلامی حرکت می‌کند. 

 رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بیان این‌که سازمان ملزم شده تا تعدادی از مدارس مجتمع که نیمه تمام مانده را به بهره برداری برساند، افزود: موضوع اصلی جلسه امروز همین بررسی مدارس مجتمع، خشتی و گلی  است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: