• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5784-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

ایجاد پایانه صادراتی یک ابزار کمکی برای صادرات است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع ایجاد پایانه صادراتی در شهرستان مراغه، گفت: ایجاد پایانه صادراتی یک ابزار کمکی برای صادرات است و لزوماً باعث افزایش صادرات نمی‌شود؛ بنابراین نباید این توقع ایجاد شود که با راه‌اندازی این پایانه همه مشکلات صادراتی در این شهرستان رفع خواهد شد.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان ‌شرقی، مجید خدابخش در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی، با اشاره به این‌که صادرات استان در سال گذشته 2.4 میلیارد دلار بود، اظهار کرد: این میزان صادرات در حالی اتفاق افتاد که ما هیچ پایانه صادراتی در استان نداریم.
  
وی خاطرنشان کرد: صادرکنندگان کار خود را انجام می‌دهند و این‌طور نیست که اگر پایانه صادراتی نباشد صادرات انجام نمی‌شود؛ اما راه‌اندازی پایانه صادراتی یک ابزار کمکی است که می‌تواند موجب نظم و مدیریت صادرات شود.
  
وی با تأکید بر ایجاد امکانات مورد نیاز برای راه‌اندازی پایانه صادراتی، عنوان کرد: خوشبختانه امکانات مورد نیاز در شهرستان مراغه به‌ویژه گمرک که گلوگاه اصلی پایانه صادراتی است فراهم است. 
  
خدابخش یادآور شد: در حال حاضر در یکی از شهرهای استان بعد از چهار سال از راه‌اندازی شهرک صنعتی، هنوز هیچ واحد صنعتی در آن مستقر نشده و در مقابل شهرهایی هم داریم که شهرک صنعتی ندارند، اما سرمایه‌گذاری در آن‌ها اتفاق می‌افتد؛ از این رو شهرک صنعتی و پایانه صادراتی و امکاناتی نظیر این، همه مشکلات بخش تولید و صادرات را حل نمی‌کند.
  
وی در ادامه برنامه هدف‌گذاری شده صادرات استان را اقدام خوبی در راستای توسعه صادرات عنوان کرد و گفت: راهکارهای عملی این موضوع باید در جلسات تخصصی با حضور فعالان عرصه تولید و صادرات بررسی شود.
  
استاندار آذربایجان شرقی درخصوص مسائل ارزی نیز به ارائه بسته جدید ارزی از سوی دولت اشاره کرد و گفت: در هفته‌های آینده باید میزان تاثیر این بسته بر وضعیت تولید بررسی شود و متناسب با شرایط جدید پیشنهادهای عملی استان را به مراجع تصمیم‌گیر کشور اعلام کنیم.
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: