• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5684-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خبر داد

بازساز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی 90 درصد ناوگان خودرویی برق تبریز

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از بازسازی 90 درصد ناوگان بالابرهای این شرکت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی خبر داد. 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عادل کاظمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اصل صرفه جویی و ارتقای بهره‌وری ماشین آلات سبک و سنگین در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، بازسازی ناوگان خودرویی این شرکت در دستور کار قرار گرفته است. 

 وی با بیان این‌که ناوگان خودروهای عملیاتی این شرکت در حال بازسازی هستند، افزود: تاکنون 760 میلیون تومان برای تجهیزات خودرویی شرکت شامل خودروهای بالابر، بالابر، جرثقیل، بیل مکانیکی و خودروهای سنگین هزینه شده است. 

 وی در ادامه با اشاره به وضعیت ناوگان خودروهای سبک عملیاتی، بیان کرد: در چهار ماهه نخست سال برای تعمیرات و بازسازی خودروهای سبک عملیاتی80 میلیون تومان هزینه شده است. 

 کاظمی گفت: در حال حاضر برای جایگزینی ناوگان فرسوده عملیاتی سبک یک میلیارد و 173 میلیون تومان و برای جایگزینی ناوگان فرسوده عملیاتی سنگین، پنج میلیارد و 765 میلیون تومان بودجه لازم است. 

 وی با بیان این‌که تقریبا نیمی از ناوگان خودرویی سبک موجود استیجاری و بقیه اداری است، گفت: 110 دستگاه خودروی عملیاتی سبک و 121 دستگاه خودروی استیجاری در انجام وظایف گوناگون در نگهداری و بهره برداری از شبکه توزیع برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

وی یادآور شد: درحالی‌که بر اساس مقررات موجود، عمر متوسط خودروهای شرکت بایستی 15 سال باشد، ولی با بازسازی و نگهداری مناسب از خودروها، عمر استفاده از آن‌ها در برق تبریز به 30سال رسیده است. 

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق تبریز در خصوص برنامه های آتی، گفت: خرید دو دستگاه خودرو سنگین هشت تنی جهت نصب دو دستگاه دکل بالابر 19 متری, همچنین شش دستگاه خودرو سبک عملیاتی در حال پیگیری است که برای اجرای این برنامه‌ها در حال حاضر،  اعتباری به میزان یک و نیم میلیارد تومان پیش بینی شده است. 

وی افزود: خودروهای عملیاتی سنگین و سبک در رفع خاموشی‌های ناشی از اتفاقات، تعمیرات و تغییرات در شبکه موجود، در حال بهره وری جابه جایی و تغییرات در شبکه ناشی توسعه و تعریض خیابان ها توسط شهرداری، اجرای طرح های توسعه واحد شبکه 20 کیلو ولت و شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، احداث و تجهیز پست‌های توزیع زمینی و هوایی و ... مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: