• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1987-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی 16 سالن سینما و سینمای سیار در استان از سال 94 تاکنون

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: از سه سال  پیش تا کنون 16 سالن سینما و سینمای سیار در استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی آذربایجان شرقی، علی محرمی در آیین راه‌اندازی سینمای سیار در شهرستان جلفا، بیان کرد: از سال ٩٤ تاکنون ٤٤٤٤ صندلی به تعداد صندلی‌های سینماهای استان افزوده شده است.

وی افزود: هم ‌اکنون در مجموع دو سینمای سیار و  ٢٢ سالن سینما با ٧٠٤٩ صندلی در سطح استان فعال است.

محرمی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید سینما با رشد و تحولات نو همراه شده و دریچه‌ی تازه‌ای پیش روی این هنر گشوده شده است، گفت: روند رو به رشد افزایش سالن‌ها و صندلی‌ سینماها در استان  و اقبال سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای راه‌اندازی پردیس‌های سینمایی نمود عینی این تحول است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل تصریح کرد: راه‌اندازی فضاهای فیزیکی سینمایی برای این استان مایه مباهات است و می‌تواند در جذب مخاطبان به سالن‌های سینما بسیار موثر باشد.

محرمی تاکید کرد:‌ احداث پردیس‌های سینمایی فقط مختص تبریز نیست بلکه این روند در کل استان در حال پیگیری و اجراست.

وی، ورود و حضور بخش خصوصی و سرمایگذاری در حوزه‌ی فرهنگ و هنر را امری قابل تقدیر و شایان توجه دانست و اظهار امیدواری کرد تا این تحرکات در عرصه‌ی سینما باعث بالندگی و توسعه‌ی بیش از پیش هنر صنعت سینما در استان شود.

گفتنی است، سینما سیار شهرستان جلفا  با حضور علی محرمی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، احمدی فرماندار شهرستان جلفا و اعضای شورای اداری این شهرستان راه‌اندازی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: