• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا:

دریافت هزینه‌های گزاف، باعث کاهش گردشگران سلامت شده است

رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به لزوم ایجاد امکانات برای گردشگران سلامت، گفت: به جای این‌که امکانات را به گردشگران فراهم کرده و اقدامات حمایتی انجام دهیم؛ هزینه هتل، رستوران و هزینه درمان را چندین برابر دریافت می کنیم که این موضوع باعث کاهش ورود گردشگران سلامت به تبریز شده است. 
 
اسماعیل چمنی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص جایگاه تبریز از لحاظ گردشگری سلامت، اظهار کرد: مشهد، تهران و تبریز سه مقصد گردشگری سلامت و زیبایی برای کشورهای همسایه بوده و بیشتر کشورهای همسایه برای استفاده از ظرفیت‌های این بخش به تبریز، مشهد و تهران سفر می کردند. 
 
وی با بیان این‌که گردشگری سلامت در دنیا به اقتصاد سوم تبدیل شده است، عنوان کرد: کشورهای توسعه یافته‌ای که از لحاظ اشتغال و درآمد حرفی برای گفتن دارند، در حوزه گردشگری سلامت در جایگاه مناسبی قرار دارند؛ چرا که این صنعت مانند نفت و گاز تمام شدنی نیست. 
  
وی گردشگری سلامت در توسعه کشوری بسیار موثر عنوان کرد و گفت: این صنعت می‌تواند به شرایط اقتصادی کشور کمک کند؛ چرا که هر گردشگر سلامتی که وارد کشور می‌شود، چندین برابر ارزآوری ایجاد کرده و حدود 10 اشتغال را به صورت مستقیم ایجاد می‌کند. 
  
چمنی اضافه کرد: علی رغم وجود مرز مشترک بین کشورهای نخجوان، ارمنستان و آذربایجان، طبیعی است که گردشگران سلامت برای درمان به تبریز مراجعه کنند؛ اما شهر‌های مشهد و تهران موفق‌تر از تبریز عمل می‌کنند. 
  
رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز ایجاد بازار سیاه را یکی از مشکلات حوزه گردشگری سلامت عنوان کرد و گفت: باتوجه به سابقه درخشان تاریخی آذربایجان شرقی در طب و وجود پزشکان موفق، گردشگری سلامت در این استان می‌تواند به عنوان یک صنعت بالادستی در ایجاد انواع مشاغل و ایجاد تبادل فرهنگی نقش موثری را ایفا کند. 
  
وی اظهار کرد: یکی از اقدامات موثری که در حوزه گردشگری سلامت می‌توان انجام داد، ساماندهی ورود گردشگران سلامت و به حداقل رساندن سهم دلالان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: