• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-785-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد

این دوره سخت را باهم مدیریت می‌کنیم/ ضرورت تفویض اختیارات به استان‌ها

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه این دوره سخت را باهم مدیریت می‌کنیم، گفت: با وحدت، تعامل و نیت خیر ضمن عبور از شرایط کنونی، دشمنان قسم خورده نظام را مأیوس خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در جلسه شورای اداری استان که با حضور دکتر سید محمود علوی - وزیر اطلاعات برگزار شد، با بیان اینکه کشورمان در دوره‌ی بسیار حساس و خاص قرار دارد، اظهار کرد: تلاش آمریکا، اسرائیل، منافقان و سلطنت طلبان به عنوان دشمنان قسم خورده‌ی ایران برای براندازی نظام و تضعیف بنیان فرهنگی و اقتصادی ایران، شرایط ویژه‌ای را برای کشورمان به وجود آورده است.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: معتقدم اقتصاد مقاومتی مسیر اقتصادی کشور را مشخص کرده و برای رشد و توسعه و همچنین رفع مشکلات باید به سیاست‌های آن عمل کنیم.

خدابخش با اشاره به ناآرامی‌های کشور در دی ماه سال گذشته، اظهار کرد: به برکت حضور حجت الاسلام آل هاشم در استان و اقدامات مردمی ایشان، وجود سربازان گمنام و همدلی و همکاری سپاه، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی شاهد آرامش کامل در استان بودیم و مردم بصیرت و وفاداری خود را نسبت به نظام نشان داده و روزهای سفید و آرام را برای آذربایجان شرقی رقم زدند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اداره‌ی کشور به صورت متمرکز، گفت: معتقدم به‌جای اداره‌ی متمرکز کشور باید به توانایی استان‌ها اعتماد داشته و به آن‌ها تفویض اختیار شود. آذربایجان شرقی سه پیوند کبد و یک پیوند قلب انجام داده و در بخش اقتصادی نیز توانمندی‌ و ظرفیت‌هایی دارد.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی سالانه دو میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات غیرنفتی دارد، مطرح کرد: دولت می‌تواند ضمن تدبیر در مرکز، با تفویض اختیاراتی توزیع ارز و بودجه را به استان‌ها محول کند تا ما با شناخت و بررسی کافی ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی را در اختیارشان قرار دهیم.

وی با اشاره به گذر از دوره‌ی سنتی به الکترونیکی، گفت: هر سازمان و وزارت خانه با طراحی سامانه‌ای امورات خود را جلو می‌برد که هر کدام از این سامانه‌ها به نوعی گیر و مشکلاتی دارند، چگونه یک نفر در مدت چند دقیقه 38 هزار سکه از طریق سامانه‌ خریداری می‌کند؟ در فضای واقعی خرید این تعداد سکه چندین روز زمان می‌برد.

خدابخش تصریح کرد: سامانه‌های جزیره‌ای، گسسته و ناقص به سیستم اجرایی کشور آسیب وارد می‌کند.

وی در پایان ضمن قدردانی از مدیرکل سایق اطلاعات استان، برای مدیرکل جدید نیز آرزوی موفقیت کرد.
ً

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: