• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-385-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش بین‌المللی «تبریز و انقلاب مشروطه ایران» در 14 مرداد ماه

همایش بین‌المللی "تبریز و انقلاب مشروطه ایران" در ۱۸ محور علمی و تخصصی با حضور پژوهشگران داخلی و خارجی، ۱۴ مرداد ماه سال‌جاری در تالار شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار می‌شود . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، این همایش بین‌المللی به همت سازمان بسیج فرهنگیان استان، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، مشارکت فعال سازمان جهاد دانشگاهی، اداره کل آموزش و پرورش استان، شهرداری تبریز، معاونت فرهنگی سپاه و دانشگاه و مراکز فرهنگی فعال استان برگزار می‌شود . 
            
این همایش دارای چهار کمیته علمی، اجرایی، اطلاع‌رسانی و هنری شکل گرفته و ۲۵ تن از اساتید کشوری و منطقه‌ای به عنوان اعضای کمیته علمی در نظر گرفته شده‌اند . 
  
مجموع مقالات واصله به دبیرخانه جشنواره ۱۸۶ مورد چکیده مقاله و اصل مقاله بوده که قریب به ۷۰ مقاله به طور خاص به "مشروطیت تبریز" مربوط می‌شد که مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و در نتیجه ۲۵ مقاله برگزیده شد که در قالب کتاب همایش چاپ می‌شود . 
  
پنج عنوان از مقالات خارجی بوده و از قفقاز، ترکیه و آذربایجان ارسال شده است و  مقالات برگزیده  به صورت سخنرانی در روز همایش ارائه می‌شوند .  مقالات پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام نمایه خواهد شد .
  
تبریز مشروطه خواهی ایرانیان و نظام اعتقادی و سیاسی شیعه، تبریز و زمینه‌های فکری و نظری مشروطه خواهی در ایران، هنر، معماری و فضاهای شهری و ادبیات در مکتب تبریز، تبریز و آینده مشروطه خواهی ایرانیان، جامعه شناسی سیاسی و اقتصادی تبریز در عصر مشروطه خواهی، تبریز انقلاب مشروطه و تکوین دولت مدرن و نهادهای جدید سیاسی در ایران، تبریز انقلاب مشروطه و تبادلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای و بین‌المللی، مکتب تبریز و خود آگاهی تاریخی ایرانیان و مساله نفوذ و انحراف در مشروطه خواهی تبریز از جمله محورهای این همایش است.  
  
مشروطه خواهی تبریز و زایش حقوق مدنی و شهروندی در ایران، تبریز انقلاب مشروطه در نهضت مشروطیت ایران، رسائل سیاسی رجال آذربایجان و تبریز در مشروطیت، جایگاه تاریخی آذربایجان و تبریز قبل و بعد از مشروطه، مجادلات و مناقشات نظری درباره مکتب تبریز در حرکت مشروطه خواهی و نقش مشروطیت در پیدایش و جریان‌سازی هویت انقلاب اسلامی ایران، نقش زنان آذربایجان و تبریز در انقلاب مشروطه، آرمان شهر مشروطه در آثار نویسندگان آذربایجان و محورهای آزاد و مرتبط با عنوان همایش هستند. . 
  
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت همایش به آدرس mashroteh.com مراجعه کنند . 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: