• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-784-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیر کل بازرسی آذربایجان شرقی:

بازرسی‌ها به هیچ وجه مانع فعالیت دستگاه‌های اجرایی نیست

مدیر کل بازرسی آذربایجان شرقی گفت: در مباحث مرتبط با مسائل اقتصادی استان همچون افزایش اشتغال و رونق تولید به هیچ وجه اداره بارسی مانع فعالیت دستگاه های اجرائی نیست. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی کرمی در جلسه کارگروه امور اقتصادی استان، با اشاره به این‌که اقتصاد مقاومتی در این شرایط اقتصادی حاکم در کشور می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد، گفت: سازمان بازرسی استان برای بهبود وضعیت اقتصادی دو هدف راهبردی و نظارتی برای دستگاه های اجرایی تعیین کرده و پیگیر برنامه‌های دستگاه‌ها است. 
  
وی با بیان این‌که باید دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز برنامه‌هایی برای کمک به اقتصاد کشور داشته باشند،  اظهار کرد: در تشکیلات قضایی نیز کمیته اقتصاد مقاومتی تشکیل شده تا مسائل و مشکلات واحد های تولیدی را رصد کرده و در راستای مرتفع کردن مشکلات تلاش کنند. 
  
وی با بیان این‌که ممنوعیت خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی توسط دستگاه‌های اجرایی از اصلی ترین تکالیف اقتصاد مقامتی است، عنوان کرد: توسعه و ارتقای فرهنگ خرید تولید داخلی از طریق صدا و سیما، جلوگیری از ورود کالاهای بی رویه، حمایت ویژه از کارآفرینان و سرمایه گذاران، ضرورت بازنگری استاندارد های موجود و اعطای تسهیلات به تولید کنندگان و سرمایه گذاران از جمله الزامات اقتصادی مقاومتی هستند. 
  
کرمی با بیان این‌که پیشگیری از فرار مالیاتی، گامی اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: در استان ما بیش از سرانه تکلیفی مالیات گرفته نشده و به میزان مشمول امور مالیاتی مالیات گرفته می‌شود؛ اما برخی واحدها در پرداخت مالیات عملکرد مناسبی ندارند. 
  
وی اضافه کرد: مخاطب مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد  مقاومتی فعالان اقتصادی است که باید در این راستا تلاش کرده و کالاهایی را تولید کنند که قابل رقابت باشد. 
  
مدیر کل بازرسی آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت تغییر رویکرد منطقه آزاد ارس از واردات محور به صادرات محور، افزود: باتوجه به این‌که بیش از 70 درصد البسه‌های موجود خارجی هستند؛ از این رو انتظار می‌رود تا در مناطق آزاد در این شرایط اقتصادی، جزیره.ای عمل نکنند و از وارد کردن کالاهایی که ممنوعیت قانونی داشته و مشابه داخلی دارند، جلوگیری شود. 
  
وی با اشاره به ضرورت ایجاد تعاملات بین دانشگاه و صنعت جهت ارتقای تولید داخلی، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای افزایش تولید داخلی و بهبود فضای کسب و کار استفاده از خلاقیت های دانشجویان است؛ از این رو باید پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه برقرار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: