• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

در گفت‌وگو با ایسنا تشریح شد

وضعیت قیمت مسکن و اجاره بها در تبریز

رئیس اتحادیه مشاورین املاک تبریز وضعیت قیمت مسکن و اجاره بها در تبریز را تشریح کرد. 
  
اسماعیل نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با اشاره به این‌که بازار مسکن تبریز از حالت رکود خارج شده است، اظهار کرد: بازار مسکن تبریز نسبت به سایر شهرهای همجوار، آرام بوده و افزایش قیمت ملک در تبریز، چندان چشمگیر نیست. 
  
وی عنوان کرد: به دلیل این‌که بازار کنترل شده و مردم نیز رعایت کردند در بازار مسکن تبریز افزایش چشمگیری وجود ندارد. 
  
وی اضافه کرد: قیمت هر متر مربع مسکن در برخی از کلانشهرها از دو  میلیون به شش میلیون تومان رسیده است؛ در حالی‌که در بهترین نقاط تبریز فقط شاهد افزایش 1.5 میلیون تومانی هستیم. 

نعمتی با بیان اینکه روند معاملات مسکن در تبریز حدود 70 درصد نسبت به سال گذشته رشد یافته است، خاطرنشان کرد: روند معاملات مسکن در تبریز بعد از تهران، بالاترین آمار را داشته و قیمت‌ها مناسب هستند. 

نعمتی خاطرنشان کرد: در مناطق برخوردار شهر تبریز قیمت مسکن به طور میانگین حدود یک میلیون تا 1.5 میلیون تومان و در مناطق کم برخودار حدود 10 درصد افزایش یافته است؛ به طوری‌که در پایین شهر 200 هزار تومان و درمتوسط 600 هراز تومان افزایش قیمت وجود دارد و به علت خارج شدن از رکود این افزایش قیمت یک موضوع طبیعی است. 
  
دامن زدن به قیمت برای سود بیشتر
  
وی با اشاره به دامن زدن به جو افزایش قیمت مسکن توسط برخی افراد سودجو، عنوان کرد: باتوجه به افزایش نرخ طلا، مردم رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در بخش مسکن نشان دادند که این امر منجر به افزایش خرید و فروش شده است. 

وی ادامه داد: افزایش نرخ ارز و طلا، منجر به افزایش مصالح ساختمانی از جمله آهن آلات شده  که این امر در افزایش قیمت مسکن نیز تاثیر گذار است. 
  
رئیس اتحادیه مشاورین املاک تبریز در خصوص نرخ اجاره بها در این شهر، اظهار کرد: در شهر تبریز، اجاره بها حدود 15 درصد افزایش یافته است؛ در حالی که قیمت رهن در برخی مناطق شهر تهران از 40 میلیون به 100 میلیون تومان رسیده است. 
  
وی با بیان این‌که افزایش قیمت اجاره بها در تبریز نسبت به سایر شهرها پایین است، افزود: افزایش نرخ اجاره بها و قیمت رهن فاجعه‌ای است که قشر ضعیف جامعه با آن مواجه هستند. 
  
وی خاطرنشان کرد: هیچ گونه نظارت و کنترلی در وضعیت اجاره بها و قیمت مسکن از سوی هیچ نهادی اعمال نمی شود.

نعمتی با اشاره به توصیه‌هایی به خریداران ملک و آپارتمان، عنوان کرد: خریداران باید قبل از معامله، مشورتی با وکلای املاک داشته و  متن مبایعه نامه را در زمان معامله مطالعه کرده و در هنگام خرید امتیازات برخی شهرک‌ها، استعلام مربوطه را خواستار شوند.
  
  
  
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: