• دوشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3686-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

با پیگیری دانشگاه تبریز انجام شد

بررسی راه‌های توسعه همکاری دانشگاهی بین ایران و ترکیه

راه های توسعه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه با حضور روسای دانشگاه‌های سطح یک دو کشور به مدت دو روز در دانشگاه آیدین استانبول با پیگیری‌های دبیرخانه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه مستقر در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی - رییس دانشگاه تبریز با اعلام اینکه در راستای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی میان دو کشور این نشست برگزار شد، گفت: این نشست با محوریت تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و پژوهشی برگزار و طرفین در خصوص راه‌های ارتقای توان علمی و آموزشی و انجام فعالیت های پژوهشی میان مراکز آموزش عالی دو کشور به رایزنی پرداختند.

پورمحمدی، با اشاره به اهداف این نشست نیز افزود: برگزاری جلسات مختلف و معرفی توانمندی‌ها و خواسته‌ها برای دستیابی به حوزه‌های مشترک همکاری‌های علمی دانشگاه های دو کشور از جمله اهداف این همایش بود.

وی همچنین با اشاره به مرحله تجاری‌سازی برخی پروژه‌های مشترک میان مراکز دانشگاهی ایران و ترکیه اظهار امیدواری کرد که در چارچوب همکاری علمی بین دو کشور، طرفین از ظرفیت ها و تجارب یکدیگر استفاده کنند.

رییس دانشگاه تبریز اظهار کرد: همکاری بین المللی میان دانشگاه‌های ایران و کشورهای مختلف  برای توسعه و رشد علمی در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری است و یکی از بهترین شیو‌ه‌ها برای شکل گیری این همکاری ها، تشکیل جلسات مشترک روسای دانشگاه های مختلف جهان با روسای دانشگاه های ایران است و این جلسه در همین راستا تشکیل شده است که پیش از این نیز با دانشگاه های روسیه این همکاری شروع شده و نتایج خوبی عاید شده است.

در این نشست روسای دانشگاه های تهران، تبریز، صنعتی شریف، صنعتی انیرکبیر،اصفهان، شیراز، مشهد، علامه طباطبایی، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس و علم صنعت با طرف های ترک به رایزنی و گفت و گوی تخصصی در حوزه های علمی و مدیریت مراکز دانشگاهی پرداختند و در جلسه اصلی دکتر محمدرضا پورمحمدی از ایران و پروفسور مصطفی آیدین از دانشگاه آیدین ترکیه به سخنرانی پرداختند.

همین گزارش حاکی است: در حاشیه این  نشست دو روزه روسای دانشگاههای ایران و ترکیه چندین تفاهم نامه همکاری امضا نمودند.

همچنین علاوه بر نشست و اجلاسیه مشترک دانشگاه های ایران و ترکیه روسای دانشگاههای تبریز و صنعتی شریف از دانشگاه فنی قبزه و شعبه توبیتاک قبزه بازدید و در خصوص توسعه همکاری های فی ما بین مذاکره نمودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: