• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-14714-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان مطرح کرد

بهره‌مندی 7 هزار مددجوی آذربایجان شرقی از بیمه تامین اجتماعی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی از بهره‌مندی هفت هزار مددجوی استان از بیمه تامین اجتماعی خبر داد و گفت: دو میلیارد و 381 میلیون تومان برای حق بیمه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در سه ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، ابراهیم جعفری با ارائه‌ی گزارشی از عملکرد این نهاد در بخش بیمه‌های اجتماعی، اظهار کرد: یکی از راهکارهای مناسب این نهاد برای توانمندسازی پایدار خانوار تحت حمایت، برخورداری آنها از بیمه‌های اجتماعی است تا از این طریق بخش مهمی از نگرانی مددجویان نسبت به تامین آینده‌شان مرتفع شود. 
  
 وی با بیان این‌که حدود هفت هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی تحت حمایت کمیته امداد استان از بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند هستند، افزود: بیمه تامین اجتماعی موجب می‌شود تا مددجویان از حق بازنشستگی، درمان و سایر مزایای آن در زندگی خود بهره‌مند شوند. 
  
جعفری با بیان اینکه سه هزار و 319 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند، یادآور شد: کمیته امداد به دنبال ارائه خدمات موثر برای توانمندی خانوارهای تحت حمایت است و اجرای طرح بیمه اجتماعی می تواند عامل موثر در اشتغال پایدار مددجویان باشد. 
  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان به بهره‌مندی سه هزار و 618 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی از بیمه تامین اجتماعی اشاره و بیان کرد: این نهاد به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تا زمان برقراری مستمری از سوی سازمان تامین اجتماعی و احراز شرایط لازم جهت استفاده از مزایای بازنشستگی، اقدام به پرداخت بیمه‌های اجتماعی می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: