• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5784-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا:

سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات روستایی350 میلیارد تومان است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر، گفت: سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال روستایی 350 میلیارد تومان است.
 
میر احد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با اشاره به این‌که دولت 12 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی  اختصاص داده است، اظهار کرد: تا به امروز معادل 30 میلیارد تومان برای 103 طرح، در قالب اشتغال روستایی در آذربایجان شرقی پرداخت شده است.
 
وی با اشاره به اختصاص 20 میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح اشتغال فراگیر، خاطرنشان کرد: سهم استان ما نیز از تسهیلات اشتغال فراگیر 883 میلیارد تومان است.
 
وی اضافه کرد: تاکنون معادل 28 میلیارد تومان برای اجرای 90 طرح اشتغال فراگیر تسهیلات پرداخت شده است.
 
حسینی  با بیان این‌که دولت مقادیر قابل توجهی را برای جذب تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی اختصاص داده است، افزود: استاندار آذربایجان شرقی نیز معتقد هستند که با وجود رتبه مناسب، تاکنون نتوانسته ایم آن گونه که باید و شاید این تسهیلات را جذب کنیم؛ ازاین رو در تمامی جلسات خواستار افزایش میزان جذب این تسهیلات هستند و ما نیز تمامی تلاش خود را به این منظور انجام می دهیم.
 
وی در خصوص نرخ بیکاری استان، گفت: تا پایان سال گذشته، نرخ بیکاری آذربایجان شرقی 9.5 درصد بوده و تاکنون نرخ بیکاری سه ماهه سال جاری اعلام نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: