• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5684-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

متصدیان امور مالیاتی با بنگاه‌های اقتصادی همکاری کنند/ پرداخت مالیات یک وظیفه ملی است

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ پرداخت مالیات، اظهار کرد: رسانه‌ها و گروه‌های مرجع باید این احساس را به وجود بیاورند که پرداخت مالیات یک وظیفه ملی در راستای استقلال و پیشرفت کشور است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در دیدار با مدیران امور مالیاتی استان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی، خاطرنشان کرد: پیش‌زمینه ذهنی که قبل از انقلاب درمورد مالیات وجود داشت و همچنین وابستگی کشور به درآمدهای نفتی، موجب شده است که فرهنگ مالیات هنوز هم آن‌طور که باید در افکار عمومی جا نیفتد. 
  
خدابخش با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان و با تأکید بر اینکه فقدان اطلاعات کافی در مورد درآمدهای افراد و شرکت‌ها و قوانین جدیدی مانند مالیات بر ارزش افزوده، کار امور مالیاتی را سخت کرده و لازم است که نقاط ضعف این حوزه شناسایی و اصلاح شود، اظهار کرد: نباید این نقاط ضعف، زحمات فراوان کارکنان و مسئولان این حوزه را زیر سؤال ببرد و باید به نحوی عمل کنیم که جامعه قدردان متصدیان امور مالیاتی باشد. 
  
وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور، گفت: بنگاه‌های تولیدی و صنعتی امروز در خط مقدم نبرد اقتصادی هستند و دستگاه‌های دولتی باید با حمایت از آن ها، کمک کنند که با موفقیت از این معبر عبور کنیم. 
  
استاندار آذربایجان شرقی افزود: رعایت حال واحدهای تولیدی در استانی مانند آذربایجان شرقی که اقتصاد آن از محل صنعت و تولید اداره می‌شود اهمیت بیشتری دارد و از امور مالیاتی استان انتظار داریم که ضمن اجرای قانون، با واحدهای تولیدی همکاری کنند. 
  
وی شفافیت را بهترین راه پیشگیری از فساد دانست و گفت: وجود بانک اطلاعاتی کامل و جامع از درآمدهای افراد و شرکت‌ها، می‌تواند در تحقق اهداف مالیاتی مؤثر باشد، گرچه کاری زمان‌بر است. 
  
وی با تأکید بر اینکه مالیات باید بر درآمد باشد، افزود: اخذ مالیات یک هنر است و منطقی نیست که بدون توجه به درآمد افراد یا شرکت‌ها، هر سال درصد ثابتی را به مالیات آن ها اضافه کنیم. 
  
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی «غلامرضا شریفی» نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل و با اعلام این خبر که آذربایجان شرقی با تحقق 93 درصدی وصول مالیات تکلیفی در سال گذشته، در رتبه 13 کشوری قرار گرفت، گفت: تکلیف مالیاتی استان در قانون بودجه سال جاری، دو هزار و 243 میلیارد تومان است که 2.2 درصد از مالیات کل کشور را شامل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: