• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5484-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

وام اشتغال با بهره 6 درصدی در اختیار باغداران قرار می‌گیرد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: این سازمان برای افزایش تولیدات در استان، با همکاری بانک‌های عامل و اداره کار، رفاه و تامین اجتماعی، وام اشتغال با بهره شش درصدی در اختیار باغداران و کشاورزان قرار می‌دهد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جشنواره برداشت آلبالو در بخش تسوج شهرستان شبستر، اظهار کرد: مهم‌ترین شاخص برای انتخاب محصول آلبالو برای جشنواره، کم آب بر بودن آن است.
  
وی با اشاره به این‌که دو  هزار و 400 هکتار از باغات شهرستان شبستر به آلبالو اختصاص یافته است، گفت: 50 درصد ظرفیت تولید این محصول در شهرستان شبستر و 50 درصد آن نیز در شهر تسوج واقع شده است، انتظار می‌رود بیش از 16 هزار تن آلبالو از باغات شهرستان برداشت شود. 
  
وی با بیان این‌که وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی در کنار این پتانسیل ارزشمند ضروری است، گفت: ارزش افزوده در صنایع فرآوری نهفته است و باید بهره برداری لازم از این مهم انجام گیرد. 
  
وی افزود: صنایع فرآوری کمک بزرگی برای بازاریابی بوده، فسادپذیری را کاهش داده و فرصت ماندگاری را ارتقاء می‌بخشد. 

  وی با بیان این‌که اصلاح باغات در شهر تسوج به ویژه در گردو به صورت مطلوب انجام شده است، گفت: امیدوارم در آلبالو هم اصلاح باغات انجام گیرد. 
  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که در فروش محصولات باید دست دلالان را کوتاه کرد، افزود: تلاش کنیم افراد سودجو بر تولید محصولات کشاورزی حاکم نشوند. 
  
وی بیان کرد: اگر تولید به صورت مستقیم به کارخانه‌ها و مراکز خرید فرستاده شود بر رغبت تولید کنندگان افزوده شده و بهره‌وری در بخش کشاورزی افزایش خواهد یافت. 
  
فتحی در بخش پایانی سخنان خود گفت: خدا را شاکریم که بیش از 13 میلیوتن گندم در سطح کشور و در استان 800 هزار تن تولید داریم که از این میزان بیش از 500 هزار تن خرید تضمینی خواهند شد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: