• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-12114-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی اعلام کرد

پرداخت 171 میلیارد تومان به مقرری بگیران بیکاری در استان

مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که سال گذشته،  12 هزار نفر مقرری بگیر بیکاری در استان وجود داشت، افزود: طی سال 96 به این افراد 171 میلیارد تومان مستمری و در سه ماه نخست سال جاری نیز 42 میلیارد تومان مستمری پرداخت شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جعفر سمساری در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که طرح بخشودگی جرائم در راستای بهبود فضای کسب و کار در استان ما از 10 اردیبهشت تا 10 تیرماه اجرا شد، اظهار کرد: طی دوماه گذشته دو هزار و 567 نفر کارفرما درخواست استفاده از طرح بخشودگی جرائم را ارائه کرده و در مجموع 191 میلیارد تومان، بدهی کارگاه‌ها تقسیط شده است. 
  
وی افزود: تامین اجتماعی استان دارای 28 شعبه بوده که از این تعداد هفت شعبه اقمار، هشت کارگزار رسمی بوده و چهار کارگزار نیز در دست ایجاد است. 
  
مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که حدود 165 هزار نفر مستمری بگیر نفر در استان وجود دارد، یادآور شد: از این تعداد 84 هزار و 194 نفر بازنشسته،  73 هزار و 367 نفر نیز بازمانده و هفت هزار و 765 نفر از کارافتاده هستند. طی سال گذشته بالای دو هزار و 200 میلیارد تومان مستمری پرداخت کرده ایم و در سه ماه نخست سال جاری، حدود 564 میلیارد تومان مستمری به بیمه شدگان تامین اجتماعی مستمری شده است. 
  

وی تعداد بیمه شدگان اصلی استان را 678 هزار و 965 نفر اعلام کرد و گفت: سال گذشته علی رغم رکود اقتصادی، تعداد بیمه شدگان اجباری به 12 هزار و 682 نفر افزایش یافته است. 
  
سمساری با اشاره به توسعه خدمات غیر حضوری اداره کل تامین اجتماعی در استان، افزود: در حال حاضر حدود 80 درصد خدمات در تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود، کافرمایان می‌توانند به صورت شبانه روزبه پورتال مراجعه کرده، لیست و حق بیمه ی بیمه شدگان خود را ارسال کنند. 
  
وی با بیان این‌که راه اندازی کارت سلامت استان ما در دست اقدام است، گفت: با اجرای طرح کارت سلامت، دفترچه کاغذی حذف شده و بیمه شدگان می توانند با ارائه ی کدملی خود از خدمات درمانی، تمدید و تجدید دفترچه بدون مراجعه به شعبه بهره مند شوند.این طرح در چند استان پایلوت شده و در آینده‌ای نزدیک در استان ما نیز اجرایی می‌شود. 
  
وی افزود: پرونده ی الکترونیکی نیز در دستور کار سازمان است تا با اجرای آن پرونده های کاغذی اسکن شده و به صورت الکترونیکی در شعب ارائه شود، همچنین خدمات میز خدمت در 28 شعبه تامین اجتماعی آماده شده است، بیمه شدگان در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک خدمات را به صورت الکترونیکی دریافت کنند. 
  
وی با اشاره به اقدامات و خدمات سازمان تامین اجتماعی در راستای بهبود فضای کسب و کار و تحقق شعار سال، یادآور شد: طرح بخشودگی جرائم، اجرای ماده 40 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، بازرسی دفاتر قانونی، تسهیل صدرو کارت بازرگانی، تقسیط بلند مدت بدهی کارفرمایان، اجرای ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و معافیت حق بیمه کارفرما از جمله ی این خدمات است. 
  
مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که تاپایان تیرماه نرم افزاری جهت پرداخت معافیت حق بیمه به کارفرمایان در استان راه اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: کارفرمایی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را بعد از آموزش چهار یا شش ماهه به کار می‌گیرد، تا دو سال آتی از قانون معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: