• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4884-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

جزئیات حمایت‌ دولت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: تمامی مجموعه‌ی مدیریتی استان آماده‌ی حمایت و اجرای تکلیفات خود برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است. 
  
«حمید هاشم‌زاده» در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که جذب سرمایه‌گذار مهم‌ترین اولویت کاری مدیریت استان است، اظهار کرد: در کشور ما علاوه بر حمایت‌های تصویب شده برای سرمایه‌گذاری داخلی در قانون، از سرمایه‌گذاری خارجی نیز حمایت‌های خاصی می‌شود. 
  
وی افزود: در راستای حمایت از سرمایه‌گذار خارجی، حمایت‌هایی از جمله تضمین اصل و سود سرمایه وارده، معافیت از مالیات، معافیت از ورودی حق گمرگی عنوان شده است. 
  
وی با بیان این‌که دولت تدبیر و امید طرح‌های خاصی جهت حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی ارائه کرده است، گفت: از عمده‌ترین این طرح‌ها، طرح رونق تولید برای حمایت از واحدهای مشکل دار بوده که از سه سال گذشته در کشور اجرایی می‌شود و همچنان استمرار دارد. 
  
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: طرح بازسازی صنایع برای ترمیم و بازسازی صنایع فرسوده‌ی واحدهای تولیدی طراحی شده، در زمینه اشتغال و طرح‌های مبتنی بر اشتغال نیز طرح اشتغال فراگیر وجود دارد که در آن برای مناطق شهری و خارج از محدوده‌ی روستا، وام 18 درصدی با یارانه دو تا هفت درصدی برای واحدهای تولیدی ارائه می‌شود. 
  
وی با اشاره به وجود طرح ویژه‌ی اشتغال روستایی در مناطق روستایی، افزود: در این طرح تسهیلات بانکی برای مناطق روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر با درصدهای چهار، شش و هشت ارائه می‌شود. دولت اعتبار این تسهیلات را از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌کند و این طرح یارانه‌دار است. 
  
وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران می‌توانند از تسهیلات کم بهره، در مناطقی کم توسعه یافته مانند هریس و شهرک صنعتی بیلورد استفاده کنند که بهتر است سرمایه گذاران جهت اطلاع از این طرح به ادارات کار، صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: