• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-2786-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

افزایش کمی و کیفی مدارس سما در راستای جذب دانش آموز

دبیر شورای سیاستگذاری سما استان آذربایجان شرقی از افزایش کمی و کیفی مدارس سما در راستای جذب دانش آموز خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد نریمانی‌راد در هم اندیشی کارکنان سما این واحد دانشگاهی گفت: هرم جمعیتی دانش آموز در سطح کشور به نسبت ده سال گذشته بالاترین رقم را به خود اختصاص داده است و ما باید از این فرصت استفاده کرده و بیشترین دانش آموز را جذب مدارس سما کنیم.

دبیر شورای سیاستگذاری سما استان آذربایجان شرقی افزود: در راستای افزایش جذب دانش آموز و توسعه مدارس سما و برگزاری دوره های کوتاه مدت در محل مدارس سما  با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، دانشگاه شهید مدنی تبریز، موسسه فرهنگی هنری پردیس ستاره باران تفاهم نامه هایی به امضاء رسیده است.

نریمانی‌راد در ادامه به اهم فعالیت‌های یک ماهه سما  اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی سیستم هوشمند نوین در مدارس، تکمیل و بازطراحی پرتال حوزه معاونت سـما تبریز جهت اطلاع رسانی بروز، تشکیل کلاس‌های آموزشکده برادران در دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد تبریز، اخـذ موافقت در جهت راه اندازی مهدکودک در محل مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی تبریز،اخـذ مجوز تاسـیس دبسـتان پسرانه سـما در منطقه ولیعصر جنوبی از اهم فعالیت هایی است که در حوزه سما انجام شده است.

وی به اهمیت ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس تاکید کرد و گفت: با تغییر و تحول در سیستم مدیریتی و اجرائی برخی مدارس انتظار می رود در استخدام مدرس دقت نظر داشته و با استفاده از روشهای نوین آموزشی راهکارهایی جهت بالا بردن سطح کیفیت آموزشی در مدارس ارائه دهند.

وی به تشکیل کارگروه و تیم تبلیغاتی اشاره کرد و افزود: حوزه معاونت سما برای  تبلیغات منسـجم و برندسـازی سما در جهت افزایش جذب دانش آموز و دانشجو کارگروه و تیم تبلیغاتی تشکیل داده است .

معاون امور سما واحد تبریز از افزایش تعداد مدارس سما خبر داد و گفت: یکی از برنامه های حوزه معاونت سما افزایش 10 مدرسه سما به تعداد مدارس تبریز در طول دو سال است .

حجت الاسلام و المسلمین محمد خلیلی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست راهکارهای کسب موفقیت  را برشمرد و گفت: علم، عشق و تمرکز به کار، لزوم داشتن سعه صدر، شور و اشتیاق خیرخواهی مردم ، اخلاص در عمل، حسن نیت و آراستگی ظاهر از موارد رسیدن به موفقیت در امور است.

وی ابراز امیدواری کرد:‌ با تلاش و فعالیت معاونت و کارکنان سما، مدارس سما جزو برترین مدارس کشور شود و انتخاب ارجح خانواده‌ها برای تحصیل فرزندانشان باشد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: