• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-9988-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

مشاور سرپرست باشگاه پرسپولیس:

درباره ترابی تراکتورسازی تخلف کرده نه پرسپولیس


مشاور سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید این باشگاه در ماجرای مهدی ترابی مرتکب تخلفی نشده است.
 
حسین خبیری در گفت‌گو با ایسنا درباره ورود کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال به موضوع انتقال مهدی ترابی به پرسپولیس و همچنین ادعای باشگاه تراکتورسازی درباره این بازیکن گفت: ما درباره انتقال این بازیکن کاملا قانونی عمل کردیم و اینگونه نبود که بدون اطلاع باشگاه سایپا با بازیکن جلسه بگذاریم، توافق کنیم و چک هم به او بدهیم. اگر قرار به تخلف باشد، باشگاه تراکتورسازی در این زمینه تخلف کرده است.
 
وی افزود: آقای گرشاسبی طی جلسات متعدد با مدیران باشگاه سایپا در نهایت موفق شد رضایت مدیران این باشگاه را بگیرد. ما هم با ترابی قراردادی بستیم اما تراکتوری‌ها با بازیکنی که تحت قرارداد باشگاه سایپا بود، جلسه گذاشتند و توافق کردند. آنها همچنین مدعی هستند که یک چک هم به ترابی داده‌اند.
 
خبیری درباره این موضوع که باشگاه تراکتورسازی مدعی شده که ترابی به خاطر گذراندن دوران سربازی با این باشگاه قرارداد امضا کرده، اظهار کرد: رئیس محترم تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین حوزه محترم نظام وظیفه صراحتا اعلام کردند تراکتورسازی دیگر نمی‌تواند بازیکن سرباز بگیرد. این باشگاه به بخش خصوصی واگذار شده و چطور می‌تواند بازیکن سرباز بگیرد؟ پرسپولیس همچون سایر باشگاه‌های دولتی نمی‌تواند بازیکن سرباز بگیرد حال چطور تراکتوری ها می‌خواهند این کار را بکند؟ من فکر می‌کنم آقای زنوزی با طرح چنین ادعایی تخلف باشگاه تراکتورسازی را آشکار کردند. البته ما خوشحالیم که این موضوع قرار است در کمیته تعیین وضعیت بازیکنان بررسی شود چراکه آقای وثوق احمدی مسئول این کمیته، فردی آگاه به قوانین هستند و تصمیم به حق و قانونی را می‌گیرند. پرسپولیس اصلا در این موضوع ذی‌نفع نیست و این مساله باید بین باشگاه تراکتورسازی و سایپا بررسی شود.
 
 
گرشاسبی: قرارداد ما با ترابی قطعی و قانونی است
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: هواداران پرسپولیس بابت شرایط مهدی ترابی کوچک‌ترین نگرانی نداشته باشند، چرا که باشگاه پرسپولیس با در نظر گرفتن تمام موازین حقوقی و قانونی اقدام به جذب این بازیکن کرده است.
 
حمیدرضا گرشاسبی در پاسخ به سوال درباره ادعاها و اظهارات مطرح شده از سوی مقام‌های باشگاه تراکتورسازی در ارتباط با وضعیت نقل انتقالاتی مهدی ترابی، اظهار کرد: ما در وهله اول با توجه به اطمینان خاطری که از صحت و قطعیت جذب مهدی ترابی داشتیم، لزومی ندیدیم که وارد این بحث شویم ولی با توجه به ادامه بحث‌ها، ابراز نگرانی هواداران عزیز پرسپولیس و طرح سوال باید بگویم از این بابت نگرانی برای باشگاه پرسپولیس وجود ندارد چون عقد قرارداد با این بازیکن با کار کارشناسی چه از جهت فنی که توسط کادر فنی صورت می‌گیرد و چه از جهت مسائل حقوقی و قانونی انجام شده است و همه چیز رسمی است.
 
او ادامه داد: مهدی ترابی یک سال دیگر با سایپا قرارداد داشت و بر همین اساس، طبق موازین آیین‌نامه‌ای و قانونی مذاکره و توافق با وی باید از طریق باشگاه سایپا انجام می‌شد، چون هر اقدامی غیر از این تخلف محسوب شده و نه تنها هر قراردادی با بازیکن را از درجه اعتبار ساقط می‌کرد که حتی به منزله اغفال بازیکن تلقی می‌شد  که از نتایج آن محرومیت از نقل و انتقالات است. در این ارتباط، استثنایی بین باشگاه‌ها وجود ندارد تا تصور شود امکان اقدامات فراقانونی را دارند. از این رو ما کار را در هماهنگی با باشگاه سایپا پیش بردیم که در همین جا باید از حس همکاری موجود نیز یاد کنیم. در نهایت با قراردادی سه جانبه و با توافق دو باشگاه پرسپولیس، سایپا و مهدی ترابی، با توجه به این که نمی‌توانیم در نیم فصل اول بازیکنی را اضافه کنیم، بر سر انتقال این بازیکن به پرسپولیس در نیم فصل دوم توافق کردیم.
 
گرشاسبی در ارتباط با ادعاها درباره وجود قراردادی دیگر بین این بازیکن و باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: مهدی ترابی در قالب یک قرارداد رسمی به پرسپولیس آمده است. من امیدوارم مشکلی که برای ما حادث شد برای تراکتورسازی به وجود نیاید. این بازیکن تحت قرارداد با سایپا بود و عقد هرگونه قرارداد موازی با بازیکن وقتی تحت قرارداد با باشگاه دیگری است، همان وضعیتی را به وجود می‌آورد که بین ما و باشگاه ریزه اسپور به وجود آمد و هنوز تاوان آن را می‌دهیم. عقد قرارداد با بازیکن تحت قرارداد باشگاه دیگر به منزله اغفال او خواهد بود که می‌تواند حداقل ثمره آن، بسته شدن پنجره نقل و انتقالات برای باشگاهی باشد که بدون اطلاع باشگاه مبدا اقدام به مذاکره و توافق با بازیکن می‌کند.
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در خبرها دیدم که مقام‌های رسمی فدراسیون نیز در این باره هشدار دادند. فیفا با مواردی از این دست بر خورد سرسختانه‌ای دارد و کمیته تعیین وضعیت بازیکنان از کنار آن نمی‌گذرند. البته ما امیدواریم برای هیچ باشگاهی چنین شرایطی پیش نیاید چون شرایط سخت و دشواری است که باشگاه تراکتورسازی هم قبل از این، به دلایل دیگری آن را تجربه کرده است. با توجه به تجربه‌ای هم که به خاطر مسائل گذشته در پرسپولیس پشت سر گذاشته شد و ناچار از مدیریت آن بوده‌ایم، ادامه این مسائل را نه برای پرسپولیس که با اطلاع و توافق کامل و رسمی باشگاه فعلی مهدی ترابی اقدام به مذاکره و قرارداد با این بازیکن کرده، بلکه برای دیگران مشکل‌ساز می‌دانیم و البته این را از باب حسن روابط و روحیه‌ای که باید در محیط ورزش وجود داشته باشد، مطرح می‌کنیم وگرنه مسائل داخلی باشگاه‌ها، مربوط به خود باشگاه‌ها است و آن را محترم می‌شماریم. همان‌طور که انتظار داریم این احترام نسبت به پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران گذاشته شود.
 
گرشاسبی در پایان گفت: با وجود محرومیتی که به هر حال از قبل با آن مواجه بوده‌ایم و تنگناهای مالی که همیشه وجود دارد، با تلاش بسیار و البته با حمایت هواداران‌مان تلاش کرده‌ایم تا نه تنها آثار سوء را به حداقل برسانیم، بلکه روند رو به رشدی را برنامه‌ریزی کنیم تا نگرانی هواداران‌مان را شاهد نباشیم. طبعا دوست نداریم طرح مسائلی از این دست باعث تشویش ذهن آن‌ها و دیگر هواداران فوتبال شود که همگی برای ما محترم هستند، چون سرمایه‌های واقعی این فوتبال به حساب می‌آیند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: