• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-10114-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مطرح کرد

فعالیت 320 کارگاه صنایع دستی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: حدود 320 کارگاه صنایع دستی در استان فعال است که هنرمندان با فعالیت در این کارگاه‌ها، اکثر تولیدات خود را در نمایشگاه‌های استان عرضه می‌کنند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی،  با بیان این‌که در آذربایجان شرقی 86 رشته‌ی صنایع دستی وجود دارد، اظهار کرد: 10 هزار نفر به صورت مستقیم در این رشته‌ها فعالیت می‌کنند. 
  
وی افزود: اکثر صنایع دستی فعال در حوزه‌ی روستایی به عنوان کارگاه‌های کوچک روستایی محسوب شده و از تسهیلات بانکی با بهره‌ی چهار درصد برخوردار می‌شوند، همچنین با همکاری شهرداری، فرمانداری و سرمایه گذاری بخش خصوصی بازارچه‌ی صنایع دستی برای شهرستان‌ها نیز ایجاد می‌شود تا تولیدکنندگان صنایع دستی بتوانند تولیدات خود را به فروش برسانند. 
  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این‌که نمایشگاه بین المللی صنایع دستی "تبریز 2018 " در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تبریز با محوریت معرفی، عرضه و حمایت از هنرهای دستی و سنتی هنرمندان ایرانی آغاز به کار کرد، خاطرنشان کرد: در هشتمین دوره از نمایشگاه صنایع‌دستی تبریز، هنرمندان داخلی و خارجی در 220 غرفه، هنرهای سنتی و دستی خود را عرضه می‌کنند. 
  
گفتنی است؛ نمایشگاه بین المللی صنایع دستی «تبریز 2018» از 12 تا 16 تیر ماه سال جاری، از ساعت ۱۶ الی ۲۲، در سالن امیر کبیر در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تبریز در حال برگزاری است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: