• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-1990-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

کمبود پرستار در استان آذربایجان شرقی

نایب رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان آذربایجان شرقی گفت: کمبود نیروی درمانی از جمله پرستار، در مراکز درمانی استان مشهود بوده و این مشکل در شهرستان هشترود حاد است.    

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد ارشدی در جلسه ای با  کادر بهداشت و درمان هشترود اظهار کرد: با  رویه ای که وزارت بهداشت و درمان در پیش گرفته،  پرستاران جدید به  حوزه درمان کشور اضافه نمی شود و با این روند  تا ۱۵ سال آینده کمبود پرستار در مراکز درمانی جبران نخواهد شد.       

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش با مشکل مواجه هستیم افزود: متاسفانه دانشجویان در بعضی از مراکز علمی از جهت کیفیت آموزشی شرایط خوبی ندارند و ما در آینده نزدیک با حجم زیادی از با سوادان بیسواد مواجه خواهیم شد.      

وی اضافه کرد: ما در زمینه باز نشستگی پیش از موعد مقرر که قانونی هست، مشکل داریم و وزارت بهداشت و درمان خواسته متقاضیان این امر را محقق نمی‌کند.        


جواد بابای، رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز در این جلسه گفت: کمبود پرستار برای مراکز درمانی هشترود مشکل ساز شده، به طوری که پرستاران موجود در بیمارستان این شهرستان، شرایط نامناسبی را از لحاظ جسمی و روحی تجربه می کنند.      

مسئول پرستاری بیمارستان امام حسین هشترود نیز در این جلسه گفت: مرکز درمانی هشترود به علت نزدیک بودن به اتوبان پیامبر اعظم(ص) و قرار گرفتن  در محدوده  ۱۰۰ کیلومتری از این آزاد راه و خدمات دهی به سانحه دیدگان و مراجعه کنندگان از شهرهای همجوار، نیازمند کادر درمانی  و بخصوص پرستار است.  

علی رستمی اضافه کرد: نبود تجهیزات پزشکی از جمله آندوسکوپی و سی تی اسکن مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی را با مشکل مواجه کرده و نیازمند تجهیز بیمارستان به دستگاههای مذکور هستیم.     

وی ادامه داد: عدم پرداخت معوقات پرسنل، عدم پوشش بیمه ای بیش از سه نفر در آمبولانس، نبود رادیولوژی دیجیتال، نبود کارشناس ایمنی و چندین مورد دیگر از مشکلاتی است که این مرکز درمانی با آنها مواجه است.      

وی یاد آور شد: دربیمارستان هشترود با همکاری متخصص زنان، تیم مامایی و متخصص بیهوشی زایمان بی درد انجام می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: