• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1184-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

دستیابی به رکورد جدید در توليد مس در شرکت مس آذربايجان

مدیرعامل شرکت مس آذربایجان گفت: مجتمع مس سونگون در زمینه های تناژ خوراک، تناژ کنسانتره و مس محتوی، به ثبت رکوردی جدید دست یافت. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رضا شریفی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: مجتمع مس سونگون در خرداد ماه سال جاری با فرآوری 1.393.066 تن سنگ معدن، به تولید 30423 تن کنسانتره مس با 7701 تن مس محتوی به میزان 13 درصد بالاتر از برنامه پیش بینی شده، دست یافت که این رکورد نسبت به رکورد قبلی یعنی اردیبهشت ماه سال 1396 رشد شش درصدی را نشان می‌دهد و در نوع خود بی‌نظیر است. 
  
وی افزود: در کارخانه موليبدن نيز با ثبت تولید بیش از 251 تن کنسانتره مولیبدن، شاهد 90 درصد رشد نسبت به برنامه پیش بینی شده و 11 درصد رشد نسبت به رکورد قبلی یعنی مهر ماه 96 بوده ایم . 
  
وی گفت: شاهد ثبت برگ های زرین، یکی پس از دیگری در تاریخ صنعت و معدن منطقه هستیم. که این رکورد نیز یکی از این اوراق زرین در تاریخ معدنکاری این مجتمع می باشد که بعد از سال 1384 توانسته ایم برای اولین بار در تمامی زمینه ها (تناژ خوراک، تناژ کنسانتره مس، مس محتوی و تناژ کنسانتره مولیبدن) به این موفقیت بزرگ دست یابیم . 
  
شریفی اظهار کرد: این رکورد با کاهش در مصارف حامل های انرژی آب و برق (آب خام 23 درصد و برق 16 درصد) و توقف کمتر از دو درصدی کارخانه تغلیظ  به دست آمده است که در نوع خود کم نظیر است . 
  
وی گفت: بر این باوریم که موفقیت یک نقطه نیست بلکه جریانی است پیوسته، و یقیناً این موفقیت نقطه پرتاب و عطفی خواهد بود برای دستیابی به موفقیت های بزرگ .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: