• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-1385-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

حمایت از تشکل‌های غیردولتی جوانان، از سیاست‌های دولت تدبیر و امید است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که انتظار ما از همایش‌ها، ارائه‌ی راهکار برای برون رفت از مشکلات و ناامیدی است، گفت: یکی از سیاست‌های اصولی دولت تدبیر و امید حمایت از ایجاد تشکل های غیر دولتی در بین جوانان است . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی‌فر در هفتمین گردهمایی مسئولان امور جوانان استان‌ها در تبریز، با اشاره به اهمیت برگزاری این گردهمایی در تبریز، اظهار کرد: با توجه به این‌که امسال تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده، رویدادهای ورزشی بسیار مهمی در تبریز برنامه ریزی و برگزار شده و ۹ رویداد ورزشی دیگر نیز در سطح بین المللی، کشوری و استانی برگزار می شود.
  
وی با بیان این‌که امید به آینده برای هر فرد در جامعه حیاتی ترین موضوع است، افزود: در وضعیت فعلی یاس و ناامیدی نسبت به آینده بسیار خطرناک است و در حال حاضر زنده نگه داشتن امید در جوانان مهم ترین مسئله‌ی ماست.
  
وی با بیان این‌که بین یاس و کیفیت زندگی رابطه مستقیم وجود دارد، گفت:  اکنون شکل‌گیری گفتمان، توجه به زندگی و نیاز به شادمانی در جامعه نیازی ضروری است . 
  
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: وظیفه‌ی ما در این شرایط ارتقای سطح شاخص‌های امید به  آینده کشوراست . 
 
وی با بیان این‌که ۱۴۰ سمن در استان ما فعال هستند، افزود: حمایت از سمن‌ها باید بیش تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و باید برای تامین مشارکت جدی جوانان در مسائل، برنامه‌ای اساسی تبیین کنیم . 
  
شهرتی‌فر با اشاره به کم رنگ بودن حضور جوانان در عرصه‌ی فعالیت‌ها و مشارکت سیاسی کشور، گفت: هر چند جوانان در دوران انتخابات ریاست جمهوری حضور و نقش موثری داشتند ولی این مشارکت تنها نباید مختص به ایام انتخابات باشد . 
  
وی با بیان این‌که بین مشارکت و سرمایه اجتماعی رابطه ی مستقیم وجود دارد، گفت: دشمنان ما می خواهند ایران را نابود کنند ما باید هوشیار بوده و نگذاریم خدشه‌ای به سرمایه های ما وارد شود و باید برای توانمندسازی مردم و حضور فعال و خود جوش جوانان در کارهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تدبیری اندیشیده شود . 
  
وی با بیان این‌که مسئله‌ی بروز خرده فرهنگ ها در بین جوانان باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: اگر این خرده فرهنگ‌ها کنترل نشوند، بستری برای آسیب های اجتماعی و فرهنگی را فراهم خواهند کرد که در این راستا باید نظام آموزش و پرورش و دستگاه های تربیتی  و نظام آموزش عالی به این موضوع توجه جدی کنند .
  
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود:  گفتمان امروز و زبان قابل فهم و درک و سیستم تصمیم گیر جوانان باید جدی گرفته شود و برای آن برنامه خاصی ارایه دهیم . 
  
وی با بیان این‌که ما با تفاهم نامه برجام سیاست برد-برد را برای ایران رقم زده بودیم، تصریح کرد: صهیونیست ها و آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که نباید برای جمهوری اسلامی ایران بردی مطرح شود و خواستند این برنامه را به باخت تبدیل کنند و به همین دلیل نیز ایالت متحده آمریکا درمیانه راه عهد شکنی کرده و از برجام خارج شد . 
  
وی تاکید کرد: در شرایط فعلی چاره ی کار، وحدت، همدلی و هم‌افزایی و توجه به ارزش‌های اسلامی و انقلاب است‌. ما باید جوانان را نسبت به مسائل و آینده مطلع کرده و زمینه‌های زیادی را برای مشارکت آن‌‌ها از لحاظ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: