• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-885-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

مدیر کل حراست آذربایجان شرقی:

وظیفه حراست‌، حفاظت از سلامت یک مجموعه، در مقابل انحراف‌ است

مدیر کل حراست آذربایجان شرقی گفت: حراست، به منزله صیانت و حفاظت از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در محدوده جغرافیای سرزمینی کشور است و از لحاظ عرف اداری، حراست‌ها نقش حفاظت از سلامت یک مجموعه اداری، در مقابل انحراف‌ها و فساد اداری را ایفا می‌کنند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سیدعبدالهی در آیین تکریم و معارفه مدیر حراست سازمان جهاددانشگاهی استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه اظهار کرد: هشدار دهی و پیشگیری، اولین نقش تعریف شده برای حراست یک سازمان است، مسئولان حراست تلاش می کنند از فساد اداری و ریشه ها و عوامل تسهیل کننده آن، پیشگیری کرده و روند اداری را در فضایی آرام با تقویت انگیزه‌های الهی و باورها، به سلامت به مقصد برسانند. 
  
وی ادامه داد: نقش اصلاح کننده و درمان کننده دومین نقش حراست است، زمانی که پیشگیری جواب نداده و بخش‌هایی ازمجموعه اداری دچار آسیب شود، حراست به عنوان عامل اقدام کننده سعی می‌کند بر اساس شرایط مجموعه به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره،  بیماری را درمان کند. 
  
سیدعبدالهی ادامه داد: نقش سوم و آخرین نقش حراست در مجموعه ها، نقش جداکنندگی از سیستم است، زمانی که اقدامات قبلی از قبیل پیشگیری که همیشه بهتر از درمان بوده و یک شعار مناسب و ایده آل بوده و هست، و یا مراقبت و نظارت کارساز نبوده و جواب ندهد، حراست به عنوان عامل نظارتی می‌تواند نقش جداکنندگی ایفا کند. 
  
وی تاکید کرد: اگر در دستگاهی اصلاح جواب ندهد، طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید قاطعانه ضربه عدالت را وارد کرد. هر چند که در رحمت الهی همیشه به روی توبه کنندگان باز است، ولی مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی امانت الهی محسوب می شود و باید به اهلش سپرده شود، لذا باید عامل مخرب محیط را از سیستم جدا کنیم. 
  
وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات "عبدارضا عبدالهی" در طول دوران تصدی پست مدیریت حراست سازمان جهاددانشگاهی استان برای آقای "جلیل گلبازی" آروزی موفقیت کرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: