• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-785-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

وزارت خزانه‌داری آمریکا به اتاق جنگ علیه ایران تبدیل شده است

استاندار آذربایجان شرقی اصلی‌ترین مخاطب تحریم‌ها را مردم دانست و گفت: شواهد نشان می‌دهد که وزارت خزانه‌داری آمریکا به اتاق جنگ علیه ایران تبدیل شده است، آنها سعی می‌کنند با سفر به کشورهایی که با ایران ارتباط دارند آنها را به قطع همکاری با ایران قانع کنند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش در جلسه کارگروه آب و کشاورزی استان، اظهار کرد: دشمنان باید بدانند که هیچ فاصله‌ای بین دولت و ملت ایران اسلامی وجود ندارد، چراکه دولت نیز از دل همین ملت و با رای مستقیم آنان انتخاب شده است. 
  
وی گفت: آمریکا سعی می‌کند تا با تبلیغات سو علیه کشورمان ملت را مایوس کند، اما مردم ما می‌دانند که اصلی‌ترین متضرر تحریم‌های آمریکا، ملت ایران است. 
  
استاندار آذربایجان شرقی وحدت و همبستگی را رمز موفقیت ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: ما تجربه ایستادن در برابر دشمنان را داریم، مردم ما در برهه‌های حساس همیشه پشتیبان نظام و دولت بوده‌اند و امروز دولتمردان نیز با بهره‌گیری از تجربه سال‌ها بار دیگر با همراهی مردم از این موقعیت حساس نیز عبور خواهند کرد. 
  
خدابخش با تاکید بر حضور تمام‌ عیار بخش خصوصی در امور اقتصادی کشور گفت: تجربه ثابت کرده است که دولت‌ها نمی‌توانند کار اقتصادی انجام دهند، بلکه آنان باید سیاست‌گذاری و حمایت‎گری را سرلوحه عمل خود قرار دهند، ازاین‌رو امروز با حمایت کامل از بخش خصوصی در کنار آن‌ها هستیم. 
  
وی اصلاحات در سیستم اداری کشور را ضروری دانست و افزود: برای گذر از شرایط حساس اقتصادی حاکم بر کشور رویه‌های جاری پاسخگوی نیاز کشور نیست ما نیازمند اصلاحات جدی در این عرصه هستیم. 

وی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان، گفت: گذر از این وضعیت، مدیریت جهادی را طلب می‌کند. 
  
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه، توجه به امنیت غذایی را از اولویت‌های دولت برشمرد و گفت: بخش کشاورزی اصلی‌ترین حوزه اقتصاد و تولید کشور است و امروز امنیت غذایی را به  جد پیگیری می‌کنیم و متولیان این بخش باید با تمام توان برای تامین به‌موقع نیازهای کشور اقدام کنند. 
  
وی خواستار ورود جدی اتحادیه‌های کشاورزی به تامین نهاده‌های دامی در سطح استان شد و گفت: تامین نهاده‌های دامی به‌منظور عدم اختلال درتکمیل زنجیره تأمین ضرورتی انکارناپذیر است، ازاین‌رو انتظار داریم بخش‌های مختلف کشاورزی قابلیت ذخیره خود را تا حد توان افزایش دهند. 
  
وی با تاکید بر اینکه استان آذربایجان شرقی از دیرباز در بخش‌های صنعت، کشاورزی، فرهنگ و ورزش در رده‌های بالا بوده است خاطرنشان کرد: امروز نیز با دوراندیشی تدبیر و با حوصله  باید تصمیمات به‌موقع اتخاذ شده و از هرگونه ریسک پرهیز کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: