• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-385-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرا 45 روز است

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرا را 45 روز و در دادگاه های حقوقی و کیفری 86 روز اعلام کرد و علت افزایش زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگاه های تجدیدنظر تا چندین ماه را اِعمال ماده 415 قانون آیین دادرسی کیفری و الزام قانون به تعیین وقت رسیدگی دانست . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفري در دیدار مسئولین قضایی دادگستری استان با امام جمعه تبریز، یکی از اهداف مهم تشکیلات قضایی را، توجه به حقوق عامه اعلام کرد و گفت: در سال 96 برای بیش از 90 درصد اراضی ملی و دولتی در استان سند صادر شد و از بالغ بر هشت هزار هکتار اراضی تصرف شده به ارزش بیش از 333 میلیارد تومان رفع تصرف شد و در اختیار دولت قرار گرفت . 
  
وی به اقدامات مهم دادگستری استان در کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به وضعیت زندانیان اشاره و اظهار کرد: تعمیر و تجهیز فضای داخلی زندان‌های استان انجام و مقدمات انتقال زندان تبریز به خارج از شهر فراهم شده است . 
  
وی با اشاره به هجمه های کنونی علیه قوه قضائیه در داخل و خارج از کشور گفت: قوه قضائیه علیرغم تلاش‌های انجام شده در استفاده از تکنولوژی روز در ارتقاء خود برای رفع نیازمندی های جامعه و جوابگویی به این حجم از مراجعات به تشکیلات قضایی، از درون با کاستی هایی نیز مواجه است و مسئولین قضایی همواره درصدد رفع این کاستی ها هستند .  
  
رئیس کل دادگستری استان با بیان این‌که طی سال گذشته نزدیک به 770 هزار فقره پرونده وارد سیستم قضایی دادگستری استان شده است، افزود: گفت: هفت تا هشت درصد از آرای این تعداد پرونده، در دادگاه های تجدید نظر استان نقض شده و از مجموع آرایی که در دادگاه های تجدید نظر مورد رسیدگی قرار گرفته و قطعیت یافته، تعداد 6599 فقره با درخواست اعاده دادرسی بررسی شده و تنها  399 فقره برای اعاده دادرسی به تهران ارسال شده که نشان دهنده افزایش اتقان آراء است . 
  
حکمتعلی مظفری افزود: سال گذشته بیش از 300 هزار ساعت برای کارکنان قضایی دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برگزار شده است . 
  
رییس تشکیلات قضایی استان با تأکید بر سلامت قضایی قضات دادگستری آذربایجان شرقی، افزود: مجموع قضات و کارکنان اداری از سلامت کامل برخوردارند و با تخلفات موجود در تشکیلات قضایی و افراد کارچاق کن و سودجویان هم به شدت برخورد کردیم . 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: