• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-285-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

اقتدار و اعتماد، لازمه عملکرد درست قوه قضائیه است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: اقتدار و اعتماد، لازمه عملکرد درست قوه قضائیه است. به فرموده رهبر معظم انقلاب، قوه قضائیه باید انقلابی باشد و انقلابی عمل کند؛ البته انقلابی عمل کردن به معنای تندروی نیست بلکه به معنای رفتار با عدالت، دقّت، دلسوزی و قاطعیّت است . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در دیدار مسئولان و کارکنان قضائی استان به وی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، احیاء و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی های مشروع مردم را از وظایف مهم قوه قضائیه برشمرد. 
  
وی اظهار کرد: در قوه قضائیه اجرای عدالت بسیار مهم بوده و لازمه آن، ایسنت که تقوی و نگاه بیطرفانه در حوادث کوچک و بزرگی که به قوه قضائیه ارجاع می شود حاکم باشد . 
  
حجت الاسلام آل هاشم  کارآمدی قوه قضائیه را عامل کارآمدی دیگر دستگاه های کشور دانست و بیان کرد: زیر سؤال بردن قوه قضائیه، نقطه شروع فساد در کشور است، زیرا در این صورت هر مجرمی می تواند با دستاویزی، از بار محاکمه و مؤاخذه فرار کند. 
  
وی با بیان اینکه در مقابل حکم دادگاه، همه باید تسلیم باشند گفت:هدف برخی جناح های سیاسی با جنجال آفرینی ها، ممکن است شکستن اقتدار و صلابت قوه قضائیه و ارعاب مسئولان قوه قضائیه به منظور سلب قدرت اقدام دستگاه قضایی و تسلیم شدن در مقابل خواسته های آنان باشد. لذا قوه قضائیه باید مستقل و با دقّت و سرعت عمل کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: