• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-186-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

برگزاری دومین سمپوزیوم «کاربرد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در بیماری‌های گوارش، کبد و پانکراس» در تبریز

دومین سمپوزیوم «کاربرد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در بیماری‌های گوارش، کبد و پانکراس» در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، «سمپوزیوم کاربرد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در بیماری‌های گوارش، کبد و پانکراس» با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز و مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان شرقی برگزار می‌شود. 
  
این سمپوزیوم هفتم تیر ماه سال‌جاری با معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار خواهد شد. 
  
نقش سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های گوارش، کبد و پانکراس، ژن درمانی و فناوری‌های همگرا در تشخیص و درمان بیماری های گوارش، پزشکی بازساختی در درمان بیماری های گوارش، کبد و پانکراس، استفاده از اگزوزوم‌ها در درمان بیماری‌های گوارشی، ایمونوسل‌تراپی در سرطان‌های گوارش،کبد و پانکراس، مدل‌های حیوانی در توسعه درمان پزشکی بازساختی دربیماری‌های گوارش، چالش های فناورانه در توسعه فرایندهای تشخیص و درمان بیماری های گوارش، کبد  و پانکراس (Idea Board)از جمله محورهای این سمپوزیوم است. 
  
گفتنی است، این سمپوزیوم به آخرین نتایج علمی و دستاوردهای جهانی در راستای کاربرد پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی در تشخیص و درمان بیماری‌های گوارش، کبد و پانکراس پرداخت می‌کند. 
  
در این همایش برای نخستین بار با تشکیل ایده بورد فرآیند نوآورانه حل چالش‌های موجود در بیماری‌های گوارش از طریق ایده پردازان و فناوران اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: