• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-190-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس:

بدون بررسی کامل پرونده جنگل های ارسباران توسط یونسکو ، نمی‌توان اظهار نظر کرد

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس گفت: پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران به مرکزیت کلیبر به سازمان یونسکو ارسال‌شده و تا بررسی کامل آن نمی توان در مورد آن اظهار نظر کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، قلی الله قلی زاده در در آیین اختتامیه دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر گفت: روزهای 3 تا 13 تیرماه سالجاری اجلاس سالانه سازمان یونسکو در کشور بحرین تشکیل جلسه خواهد کرد و تا اعلام رسمی این سازمان به منظور بررسی ثبت جهانی جنگل های ارسباران منتظر خواهیم بود و امیدواریم سران این سازمان در این باره اقدامات اساسی انجام دهند.

وی افزود: جنگل های ارسباران یکی از زیستگاه های مهم جانوری و گیاهان منحصر به فرد می باشد که بر اساس اطلاعات موجود بیش از ۲۴۰۰ نوع گونه گیاهی و درختی در جنگل‌های ارسباران وجود دارد که از این تعداد ۸۰۰ مورد منحصراً متعلق به ارسباران بوده و جزو گونه‌های نادر دنیا محسوب می‌شود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس، در ادامه به برگزاری دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر اشاره کرد و افزود: اینگونه برنامه ها علاوه بر معرفی مفاهیم و فرهنگ مردم منطقه‌ای در کمترین زمان م تواند در معرفی ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان کلیبر به تمام نقاط کشور موثر باشد به طوری که ساخت سریال داشتانی آنام در این شهرستان توانست ظرفیت های این شهرستان را در کشور معرفی نماید.

الله قلی زاده  فرهنگ را زیربنای اصلی رشد و توسعه در جامعه عنوان کرد و گفت: معرفی فرهنگ یک جامعه می‌تواند به رشد و توسعه آن جامعه منجر شود و برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در هرزمان باعث بالندگی آن جامعه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: