• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-7090-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

کسب رتبه اول اهر در پرداخت تسهیلات برای اشتغال روستائیان و عشایر در سطح استان

فرماندار اهر از کسب رتبه اول در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، حمایت و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در بین شهرستان های استان خبر داد. 


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زاهد محمودی در آیین افتتاح سردخانه 5 هزار تنی شهرک صنعتی اهر گفت: حمایت از محصولات و تولیدات داخلی و همچنین ارتقاء بخش کشاورزی در جامعه می تواند علاوه بر رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال بر تمام تحریم ها و فشارهای اقتصادی از سوی دشمنان نظام و انقلاب وارد می شود را خنثی کنیم.


وی جهاد کشاورزی را یکی از یادگاران ارزشمند امام راحل عنوان کرد و افزود: تلاشگران این نهاد انقلابی جهادگرانه شبانه روز در عمران، آبادانی و رشد کشور و خصوصاً در مناطق محروم و روستایی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و این خود یک افتخاری برای این سازمان مردم نهاد است. 


محمودی وجود ظرفیت های بالقوه شهرستان اهر در زمینه صنعت، معدن و خصوصاً کشاورزی بسیار مهم برشمرد و افزود: این شهرستان با داشتن تمام ظرفیت ها و پتانسیل های کشاورزی و اقلیمی می تواند به رشد و توسعه برسد و حمایت کشاورزان از سوی مسئولین و دولت می تواند به این امر کمک شایانی داشته باشد. 


وی ضمن اشاره به خسارت های وارده به محصولات کشاورزی و باغی شهرستان در جریان سیل و سرمازدگی در این شهرستان گفت: متأسفانه براثر حوادث غیر مترقبه در امسال در ماه های اخیر با آن مواجه بودیم نزدیک به 200 میلیارد تومان که 70 درصد محصولات زراعی و باغی اهر را شامل می شود خسارت دیده است که امیدواریم جهاد کشاورزی و بیمه کشاورزی برای جبران این خسارات به کشاورزان نهایت توجه درا داشته باشند. 
  
در ادامه این مراسم مدیر جهاد کشاورزی اهر نیز ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در راستای بهره وری بیشتر از تولیدات کشاورزی و کاهش ضایعات را ضروری برشمرد. 

محمد اسدی افزود: جهاد کشاورزی شهرستان اهر آماده حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد سردخانه در این شهرستان می باشد. 
            
گفتنی است؛ برای احداث و بهره برداری از سردخانه ۵ هزار تنی ، ۹۰ میلیارد ریال شامل آورده شخصی و تسهیلات بانکی در بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا توسط بخش خصوصی هزینه شده است . 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: