• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-6990-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

افتتاح 62 پروژه بخش کشاورزی در سطح آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افتتاح 62 پروژه بخش کشاورزی در شهرستان های استان خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در آیین افتتاح سردخانه 5 هزار تنی شهرک صنعتی اهر گفت: بخشی از پروژه های بخش کشاورزی افتتاح شده و مابقی نیز در طول هفته جهاد کشاورزی در سطح استان اجرا می شود که در مجموع برای افتتاح این پروژه ها اعتباری بالغ بر 47 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است. 

وی شهرستان اهر را یکی از شهرستان های مستعد در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: سالانه بیش از 150 هزار تن میوه در این شهرستان تولید می شود که حدود 130 هزار تن آن را محصول سیب درختی تشکیل می دهد و باید در مقابل این تولید، بازاری مناسب برای فروش و جلوگیری از زیان کشاورزان تدارک دیده شود. 

وی کیفیت در تولید محصولات و متناسب سازی محصولات با ذائقه های بازار داخلی و خارجی را رمز موفقیت در تولید و اشتغال برشمرد و افزود: باید در کاشت و برداشت محصولات کشاورزی بر کیفیت و متناسب بودن با ذائقه های بازار فروش توجه ویژه کرد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: ایجاد سردخانه پنج هزار تنی در شهرستان اهر یکی از دغدغه های کشاورزان را در زمینه نگهداری محصولات خود برطرف کرد. ولی با این حال با وجود خسارت دیدن محصولات باغی این شهرستان در سرمازدگی و سیل اخیر نیاز است که سردخانه ها محصولات باغی دیگر شهرستان ها را نیز در اینجا نگهداری نمایند که این نیز نیاز به منابع مالی دارد. 

فتحی در ادامه افزود: سازمان جهاد کشاورزی از طرح هایی توجیه دار اقتصادی در بخش کشاورزی که بتواند برای جوانان ایجاد اشتغال کند حمایت ویژه خواهد کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: