• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-5390-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان بناب:

روش بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال مناسب نیست

فرماندار بناب معتقد است روش بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال مناسب نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، امین رفیعی در جلسه بررسی مشکلات تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی، اشتغال را مهم ترین پالش کشور دانست و گفت:ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی با اعطای تسهیلات با درصدهای پایین از مهمترین سیاست‌های دولت است. 

وی از ادرات شهرستان و بانک ها در خصوص نوع تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات اشتغال انتقاد کرد و افزود: متأسفانه در شیوه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی اختلافات زیادی در بین بانک‌ها وجود دارد که تعدادی از بانک‌ها یا تسهیلات سال گذشته را نمی‌دهند و یا روند کندی را پیش گرفتند و تعدادی دیگر هم اصلاً پرداختی ندارند. 

رفیعی با بیان اینکه شهرستان بناب سال گذشته در زمینه جذب وام‌های استانی و رونق اقتصادی جزو شهرستان‌های برتر استان بوده است، اعلام کرد: سال گذشته برای مشاغل روستایی شهرستان بناب حدود ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده بود و با پیگیری‌های انجام گرفته این مبلغ به ۱۱۴ میلیارد ریال افزایش یافت . 

وی با اشاره به اینکه فرصت جذب اعتبارات مشاغل روستایی تا آخر تیر ماه سال جاری است، افزود: باید موانع، نواقصات وکم کاری‌ها در پرداخت تسهیلات روستایی سریع رفع شود و در صورت عدم جذب این اعتبارات در پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال با مشکل روبه رو می‌شویم. 

رفیعی افزود: طرح تسهیلات اشتغال روستایی در استان به صورت شناور است و شهرستان‌هایی که بیشترین طرح را در استان تصویب کرده باشند از تسهیلات و جذب اعتبارات بیشتر و بهتر بهره مند خواهند شد .

وی افزود: این تسهیلات شامل مشاغل خانگی مستقل، روستایی، بازسازی و نوسازی اصناف و مشاغل فراگیر، با تأیید ادارات مربوطه پرداخت می شود. 

فرماندار بناب با اشاره به اینکه تعداد طرح‌های مشاغل خانگی مستقل در شهرستان ۳۶ طرح است، افزود: میزان اعتباراین طرح‌ها چهار میلیارد و 355 میلیون ریال و برای اشتغال ۵۳۵ نفر است. 

وی همچنین تعداد طرح‌های ثبت نام شده برای تسهیلات باز سازی و نوسازی اصناف در شهرستان را ۳۵ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲۹ طرح تصویب و به بانکها معرفی شده‌اند. 

رفیعی به هدایت صحیح تسهیلات اشتغال به محل و اهداف اصلی خود تاکید کرد و افزود: با وجود مشکلات در تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات، ایجاد اشتغال و تولیدکنندگان مشاغل در اولویت قرارگیرند. 

وی افزود کمیته‌های با دستور العمل‌هایی از طرف فرمانداری همیشه در حال رصد وام‌های پرداختی برای تولید و اشتغال زایی هستند و بامتخلفین از این دستورالعمل‌ها برخورد و، وام عودت خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: