• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-5085-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

جلسه توجیهی پیشگیری از حملات سایبری به بانک‌ها برگزار شد

جلسه توجیهی مدیران و کارشناسان IT بانک‌های استان به منظور پیشگیری از حملات سایبری به سیستم بانکی در دادگستری استان آذربایجان شرقی برگزار شد . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در این جلسه به اهمیت امنیت در بانک ها اشاره کرد و افزود: از آنجا که بانک ها، دارایی ها و سرمایه های مردم را در اختیار دارند بحث امنیت در آنها بسیار جدی است و امیدواریم با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی گامی مؤثر در راستای امنیت بانک های استان برداریم .
  
علیرضا کریمی با اشاره به نامه های ارسالی اداره کل پدافند غیرعامل در خصوص لزوم آمادگی سازمان ها و دستگاه های اجرایی در برابر حملات سایبری و هشدارهای لازم در خصوص انتشار باج افزارها و بدافزارها گفت: از دستگاه های اجرایی انتظار داریم با عمل کردن به این دستورالعمل ها و جدی گرفتن آنها امنیت دستگاه های خود را بالا ببرند تا بتوانند از موج حملات سایبری اخیر که جهانی شده به سلامت عبور کنند . 
  
وی همچنین با اشاره به جایگاه پدافند غیرعامل در استان گفت: پدافند غیرعامل در استانداری یک دستگاه نظارتی و هماهنگ کننده است که با 11 کارگروه و 2 قرارگاه وظیفه نهادینه کردن پدافند غیرعامل را در استان بر عهده دارد . 
  
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به بازدیدهای سایبری کارشناسان این اداره کل گفت: این اداره کل با همکاری قرارگاه سایبری استان در سال جدید بازدیدهای سایبری خود را از دستگاه های اجرایی شروع کرده و امیدواریم تمامی ارگان ها با اکیپ بازرسی همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: