• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-4690-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

برگزاری چهارمین جشنواره کباب بناب به صورت بین المللی


فرماندار بناب از برگزاری چهارمین جشنواره کباب بناب به صورت بین المللی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، امین رفیعی در جلسه كارگروه ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري شهرستان اظهار کرد: جشنواره کباب بناب از سال ۹۳ ثبت ملی شده و چهارمین دوره این رویداد مهم از هفته اول شهریور ماه شروع می‌شود که فرصت مناسبی برای معرفی گسترده این غذای ملی به گردشگران رویداد «تبریز ۲۰۱۸» است. 

رفیعی از برپایی انواع غرفه‌های فروش محصولات در جشنواره کباب خبر داد و افزود: هدف از ایجاد این غرفه‌ها کمک به فروش و معرفی صنایع دستی بومی است. 

فرماندار بناب افزود: در جشنواره‌‎های گذشته برخی اجناس خارجی به خصوص جنس‌های چینی متاسفانه به فروش می‌رسید که در سال حمایت از کالای ایرانی فقط محصولات داخلی اجازه فروش دارند . 

وی افزود: باتوجه به موقیعت جغرافیایی خوب بناب در منطقه می‌توانیم از این ظرفیت برای جذب بیشترگردشگران، تغییرمعیشت مردم و ایجاد اشتغال بهترین استفاده را کرده باشیم. 

رفیعی آثار تاریخی ثبت ملی در شهرستان بناب را 63 مورد عنوان کرد و افزود: زیر ساخت‌های بخش میراث فرهنگی و گردشگری مانند آب، برق، گاز و جاده دسترسی در شهرستان فراهم است.

وی سد دوش شهرستان را یکی از مناطق خوب در حوزه گردشگری بناب عنوان کرد و افزود: زیر ساخت‌های اولیه برای این منطقه فراهم است وسرمایه گذارانتخاب شده تا بتوان ازاین منطقه برای جذب گردشگران بهترین استفاده را کرد.
 
رفیعی به جذب اعتبار خوب درحوزه گردشگری شهرستان توسط رئیس مجمع نمایندگان استان اشاره کرد و افزود: اقای اعزازی در پیگیری‌های خوب خود در بحث گردشگری و میراث فرهنگی در سطح استان و کشور اعتبار بسیار خوبی جذب کرده که از تلاش های مفید وی تشکر و قدردانی می شود. 

وی اعتبارات بخش گردشگری شهرستان درسال 96 را یک میلیارد و 36 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد و افزود: از این اعتبار که ۷۰ درصد آن تخصیص یافته در راستای تجهیز و بهسازی اماکن تاریخی و ساماندهی موزه مردم شناسی و زیرساخت‌های گردشگری بناب استفاده شده که بالاترین اعتبار تخصیص یافته در شهرستان در حوزه گردشگری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: