• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3687-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی:

اصناف مرتبط با گردشگری برای فعالیت شبانه ی خود، مجوز دریافت می کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت اعطای مجوز جهت فعالیت شبانه‌ی صنوف مرتبط با گردشگری برای اولین بار تصویب و ابلاغ شده است، افزود: در حال حاضر 23 مورد  از اصناف به فعالیت های شبانه خود مرتبط با گردشگری می توانند ادامه دهند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در "جلسه ستاد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تبریز 2018" با بیان این‌که ستاد تبریز 2018 از طریق درخواست استان و با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی تشکیل شد، اظهار کرد: موضوع ساختار سازمانی ستاد در استان تصویب شده و به کمیسیون فرهنگی ارسال شد که در شش کمیته ی زیر ساخت توسعه شهری، فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و سرمایه گذاری، آموزش و تبلیغات بین الملل تشکیل یافت. 
  
وی افزود: خلاصه ی عملکرد تبریز 2018 شامل 14 جلسه استانی، 92 مصوبه و 75 جلسه کمیته های تخصصی و  650 مصوبه و شش جلسه شورای ملی است.
  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی در تشریح اقدامات انجام شده در تبریز 2018، گفت: از روزهای اولیه اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت و گوی همکاری آسیا در تبریز برگزار و نشست منطقه استانداران، سفرا و روسای نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منتخب تشکیل یافت. 
  
وی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی و فرش دستباف تبریز، رکورد فروش صنایع را در کشور زد. 
  
وی با بیان این‌که تورهای آشناسازی خبرنگاران داخلی و وخارجی با تبریز 2018 برگزار شد، افزود: در این تورها خبرنگارانی از شبکه های تلویزیونی بین المللی نیز حضور داشتند. 
  
آبدار افزود: با حضور کاروان سفیران گردشگری تبریز در 11 استان در عرض 20 روز، برنامه های متعددی در این راستا اجرا شد، همچنین انعقاد تفاهم نامه تاسیسات گردشگری به منظور ارائه ی تخفیف در هتل ها، کیف و کفش و فرش از یکم تا 25 اردیبهشت به عنوان طرح عیدانه در تبریز اجرا شد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: